Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #29

Superior Spider-Man #29

Superior Spider-Man #29

"Goblin Nation" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

• Grupa Spider-Slayer była podobno pod kontrolą J. Jonah Jamesona...
• teraz zostali wciągnięci w "Goblin Nation".
• Gościnnie: Spider-Man 2099!

Streszczenie

Menace przyprowadza związaną Annę Marię do Goblin Kinga, obserwującego transmisje z Nowego Jorku. Jego uwagę zwraca szczególnie reportaż z Parker Industries, według którego część budynku zawaliła się na właściciela firmy i ścigającego go goblina. Tymczasem w gabinecie burmistrza Liz Allan i Glory Grant próbują przekonać Jamesona, by wysłał swe Slayery do akcji, ten jednak czeka, aż Spider-Man się zdradzi. Słysząc to, Glory przypomina, że ostatnim życzeniem jego żony było, by porzucił vendettę wobec Pająka. Skoro nie potrafi on tego zrobić, ona odchodzi.

Ze znajdującą się już w Connecticut Mary Jane łączy się Peter, ujawniając, że wiadomość o eksplozji w Parker Industries miała jedynie odwrócić uwagę Goblinów i każąc jej ewakuować jego bliskich z miasta i wymyślić coś, co wytłumaczyłoby jego nieobecność. Następnie wraca do pracy nad odtrutką na serum goblina, gdy nagle łączy się z nim Green Goblin, zapraszając do "zabawy". Pete zostawia więc Sajani, by rozwiązała ona problem, oraz zajmującego się nieprzytomną Wraith Living Braina i, założywszy kostium, opuszcza budynek. Wtedy Goblin wyjaśnia, że zabolało go, gdy dowiedział się, że Octopus odebrał mu szansę na zniszczenie Spider-Mana, teraz więc zamierza zniszczyć jego. Podłącza się do gogli Pająka, by pokazać mu, jak wysadza jego rodzinny dom, laboratoria, w których doszło do jego wypadku, Boneyard, placówkę, w której przetrzymywane są wynalazki Doctora Octopusa, magazyny Mocha Coli, które uratował przed Massacrem, oraz H.E.A.R.T. Clinic. To jednak jeszcze nie wszystko, ujawnia bowiem, że ma w swoich rękach pewną osobę, którą Pająk zna ze studiów. Każe mu przybyć do siedziby Empire State University.

Gdy Peter Parker, wierząc, że jest Octaviusem, przeżywa wspomnienia "swoich" potyczek ze Spider-Manem, w prawdziwym świecie Pająk pędzi bo ESU, ignorując atakujących przypadkowych przechodni goblinów. Informuje jednak o tym policję, Pratchett i słuchający wszystkiego Jameson uznają to jednak za znak, że heros współdziała z goblinami i uruchamiają Slayery. Spider-Man tymczasem dociera na Uniwersytet, okazuje się jednak, że Goblin nie mówił o Annie Marii, jak myślał bohater, lecz o Donie Lamaze. Widząc, że jego przeciwnik nie jest pod wrażeniem, Zielony oznajmia, że spróbuje znaleźć kogoś, na kim "Spider-Manowi" naprawdę zależy, a gdy Pająk próbuje go zaatakować swymi mechanicznymi odnóżami, łotr ujawnia, że je również zhakował. Odnóża atakują właściciela, który musi je oderwać jedno po drugiej, ostatnie jednak jest już gotowe do ataku. Herosa ratuje jednak Lamaze, rzucając się między niego a odnóże, pozwalając się przebić. Umierając wyjaśnia, że ratując go podczas ataku Stunner Pająk stał się dla niego przykładem. Spider-Man wyrusza w pogoń za Goblinem, zostaje jednak zaatakowany przez Spider-Slayery. Podczas, gdy roboty przygważdżają herosa do ściany, transmitujący swą twarz Jameson zapewnia, że są one znacznie potężniejsze od poprzednich wersji, nagle jednak tracą zasilanie – a to za sprawą Spider-Mana 2099, który jako Michael O'Mara przygotował dla siebie wyłącznik. Chce skorzystać z okazji, by wyciągnąć od Pająka prawdę o jego dziwnym zachowaniu, wtedy jednak Slayery wracają do "życia" – teraz jednak sterowane przez Osborna.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man #29 Superior Spider-Man #29 Superior Spider-Man #29 Superior Spider-Man #29 Superior Spider-Man #29 Superior Spider-Man #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.