Avalon » Serie komiksowe » Indestructible Hulk » Indestructible Hulk #19

Indestructible Hulk #19

Indestructible Hulk #19

"Humanity Bomb" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• "Inhumanity" Tie-In.
• Banner ma ostatnią szansę, by powstrzymać rozprzestrzenianie się Terrigenu, ale za wielką cenę.
• Hulk wypuszcza coś jeszcze groźniejszego niż Mgły Terrigenu.

Streszczenie

Opadając ku ziemi, Bruce Banner zauważa, że nie potrafi się wściec na tyle, by przetransformować się w Hulka, łamie więc sobie palec, co przynosi oczekiwany sutek w ostatniej chwili. Tymczasem Melinda Leucenstern zakłada pozostałym laborantom, absolutnie zrelaksowanym, spadochrony i wyrzuca ich z samolotu, po czym skacze sama. Zaraz za nią rzuca się potwór, w którego zmienił się Randall Jessup, atakuje go jednak Hulk. Zasłania jego oczy, generujące pochłaniający negatywne emocje promień, a gdy opadają, potwór zaczyna okładać Hulka, stwierdzając, że może mu pomóc pozbyć się jego demonów, jeśli pozwoli mu żywić się na jego gniewie. Wtedy jednak Zielony stwierdza, że nie jest na niego wściekły i że czuje do niego tylko żal. To osłabia monstrum na tyle, że transformuje się z powrotem w ludzką formę.

Na zebraniu futurologów i naukowców w Kalifornii na scenie przemawia doktor Ted Goodrich, przywołując historię o Enclave i ich bazie, Beehive, gdzie próbowali stworzyć nową formę życia. Zadaje pytanie, czy naprawdę oni istnieli, dodaje jednak, że to bez znaczenia – nie liczą się fakty, a tylko idee, a nowe szanse pojawiają się każdego dnia. Następnie teleportuje się do swego laboratorium, gdzie jego podwładna, doktor Stella Webb, informuje, że kokon, który znaleźli, nadal opiera się próbom jego przebicia, dodając, że może to i dobrze – jeśli będą traktować kokon i tego, kto znajduje się w środku, jako jedynie obiekt eksperymentów, mogą skończyć tak, jak oryginalna Enclave. Goodrich stwierdza jednak, że tym razem są na to przygotowani i podkreśla, że jego plany stworzenia rasy nadludzi muszą zostać zrealizowane. Wtedy jeden z jego pracowników informuje, że właśnie wykryli nowego Inhumanina – co więcej, już się on "wykluł".

Po Bannera i jego laborantów przybywa statek medyczny S.H.I.E.L.D., wezwany przez Melindę, pewną, że Bruce będzie chciał się przyjrzeć Randallowi. Gdy ten budzi się w trakcie lotu, Banner wyjaśnia mu, że według ich teorii jest on w stanie zmieniać swą formę ze względu na to, jak terrigen zareagował z chronalnym stopem zawartym w ich bombie. Leucenstern proponuje, by Patricia, ich etatowa biolożka, rzuciła okiem na przyjaciela, ten jednak krzyczy, by się do niego nie zbliżała, inaczej bowiem znowu się zmieni. Bruce stwierdza, że zanim dotrą do bazy, muszą ustalić pewne rzeczy i każe pilotowi lądować, a dowiedziawszy się, kogo dokładnie przewozi, ten się zgadza. Na osobności Banner zauważa, że Wolman ma za złe Jessupowi, że to on się przemienił, ta więc jest pewna, że terrigeneza mogłaby ją wyleczyć z jej choroby i że czuje przez to irracjonalną zawiść. Bruce ostrzega więc, że jeśli Jessup zabsorbuje wystarczająco dużo negatywnych emocji, jego transformacja może okazać się stała i radzi, by oboje trzymali nerwy na wodzy. Jakiś czas później Bruce w rozmowie z Randallem zauważa, że obaj zaczęli przybierać potworne formy po kontakcie z bombą i u obu istotny jest gniew, dodaje jednak, że podejrzewa, że znaleźli lek dla Jessupa. Teoretyzuje, że chronalny pierwiastek będzie w stanie cofnąć przemianę, jeśli mężczyzna pozostanie spokojny, gdy jednak aplikuje mu dawkę, na miejscu zjawia się Goodrich, który powala Bruce'a i, nie zważając na jego transformację, porywa Jessupa. Po chwili na miejscu zjawiają się laboranci, a widząc Hulka i puste łóżko Jessupa, Patricia dopada do Zielonego, każąc powiedzieć, co zrobił z Randym.

Autor: S_O

Galeria numeru

Indestructible Hulk #19 Indestructible Hulk #19 Indestructible Hulk #19 Indestructible Hulk #19 Indestructible Hulk #19 Indestructible Hulk #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.