Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man Team-Up » Superior Spider-Man Team-Up #10

Superior Spider-Man Team-Up #10

Superior Spider-Man Team-Up #10

Goblin Nation Prelude - Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Wojna gangów z Spider-Manem, Daredevilem i Punisherem w środku!
• Kevin Shinick kontynuuje swoją przygodę z tym tytułem, jak regularny scenarzysta.

Cytat

Daredevil: "I just guided the Punisher through an assualt and you didn't make one joke about 'the blind leading the blind'. When does Spider-Man not joke?"

Streszczenie

Walcząc przeciwko swym własnym ludziom, Spider-Man dochodzi do wniosku, że nie może ufać nikomu – nawet, gdy Daredevil ratuje go przed upadkiem, jednocześnie koordynując działania oślepionego Punishera. Po chwili jednak, ściągnąwszy maski niektórych z przeciwników, odkrywa, że nie ma do czynienia ze swoimi sługami, lecz ludźmi podszywającymi się pod nich. Matt radzi więc, by Pająk wezwał swoich podwładnych, zwłaszcza, że ich przeciwnicy kontrolują jednego ze Spider-Mechów, okazuje się jednak, że wszystkie częstotliwości komunikacyjne są zagłuszane, a kody do drzwi zostały zmienione, herosi więc nie doczekają się pomocy. Punisher tymczasem rozpoznaje dźwięk swojego glidera i zaczyna celować do Spider-Mana – jedynie jednak jako fortel, by pozbyć się pilotującego go przeciwnika. Następnie wsiada na pojazd i, wykorzystując systemy automatycznego namierzania i zamontowane na nim rakiety, pozbywa się Spider-Mecha. Daredevil tymczasem pyta, czy Spider-Man ma jakieś mechanizmy autodestrukcji. Ten potwierdza, nie zamierza jednak z nich korzystać – po pierwsze, jest pewien, że poradzi sobie z sytuacją, a poza tym, ich aktywacja wiązałaby się z utratą owoców jego pracy. Matt zauważa więc, że przeciwnicy wygrają choćby dzięki przewadze liczebnej, Pająk nie ma więc wyboru. Okazuje się jednak, że i w tym przypadku kody dostępu zostały zmienione, Spider-Man musi więc ręcznie otworzyć grodzie. Po chwili morska woda zalewa pomieszczenia, porywając fałszywych Spiderlingów. Uczepiony ściany Spider-Man również daje się ponieść fali, ratuje go jednak Daredevil, przywiązany do glidera Punishera. Gdy Frank neutralizuje ostatnich przeciwników, Spider-Man zaczyna rozważać, czy może herosi specjalnie nie doprowadzili do tej sytuacji, by go osłabić. Stwierdza, że tylko jedna osoba byłaby w stanie przeprowadzić atak na taką skalę i podchodzi do jednego z pokonanych "Spiderlingów". Ściągając jego kołnierz ujawnia tatuaż goblina i stwierdza, że choć wygrał dzisiejszą bitwę, być może już przegrał wojnę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man Team-Up #10 Superior Spider-Man Team-Up #10 Superior Spider-Man Team-Up #10 Superior Spider-Man Team-Up #10 Superior Spider-Man Team-Up #10 Superior Spider-Man Team-Up #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.