Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #28

Superior Spider-Man #28

Superior Spider-Man #28

"Goblin Nation" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

 • Gobliny! Pajączki! Superzłoczyńcy! Wielkie Roboty! to moze oznaczać tylko jedno: SZTURM NA SPIDER-ISLAND! 
 • Jeśli chcesz zobaczyć ludzi stojących wokół i rozmawiających, to sięgnij po inny komiks. Chcesz zobaczyć bohaterów walczących na gołe pięści, idź gdzie indziej.
 • Jesteś na terenie Goblin Nation, a tam dzieje się wojna na całego.

Streszczenie

Gdy Spider-Island pogrąża się w chaosie, Spider-Man nie ma pojęcia, co robić. Dopiero jego "ulubiony" Spiderling ginący na jego oczach sprawia, że wyrywa się z szoku i ewakuuje się wraz z Living Brainem i częścią swoich wynalazków. Wkrótce później zdobytą wyspę odwiedza Goblin King, a choć jego "porucznicy" oznajmiają, że Pająk zdołał uciec, nie martwi to zbytnio Zielonego – zna bowiem wszystkie jego słabe punkty.

Na konferencji prasowej w siedzibie Alchemax burmistrz Jameson przestawia dziennikarzom odpowiedź na najnowsze zagrożenie dla Nowego Jorku – noszące jego twarz "Goblin Slayery". Oglądająca transmisję wraz z Pedro Oliverą Mary Jane rozpoznaje jednak w robotach Spider Slayery i zastanawia się, co Jonah planuje. Nagle do mieszkania wpadają mini-Gobliny. Podczas, gdy strażak próbuje je odgonić, MJ dopada do sejfu, z którego wyciąga wyrzutnie sieci. Unieruchomiwszy włamywaczy wyjaśnia, że jej były tworzy technologię Spider-Mana, dlatego ona stała się celem. Wie jednak doskonale, jak myślą przeciwnicy Pająka, a to czyni ją niewiadomą.

Peter Parker, wraz z Living Brainem i urządzeniami Spider-Mana, dociera do Parker Industries, gdzie Sajani zaczyna mu wypominać miesięczną nieobecność. Nagle na miejscu zjawia się Wraith, która chce wyciągnąć od Parkera, co ten wie o zniknięciu Carlie Cooper. Równie niespodziewanie na miejscu zjawia się Monster, która – niewidoczna dla Wraith ze względu na wirusa w systemie operacyjnym jej soczewek – powala policjantkę, po czym zdejmuje maskę, ujawniając, kim jest.

Gobliny wpadają do mieszkania May i Jay'a Jamesonów, nie zastają tam jednak nikogo – MJ i Pedro już ich bowiem uratowali i uciekają z miasta. May martwi się o Petera, Mary Jane zapewnia jednak, że na pewno jest bezpieczny.

Duch Petera Parkera przeżywa młodość Otto Octaviusa: z jednej strony nadopiekuńczą matkę, z drugiej – agresywnego ojca. Pete próbuje pamiętać, kim jest, gdy jednak dociera do wspomnienia wypadku, który zmienił Otto w Octopusa, ból jest tak potężny, że zatraca swoją tożsamość.

Peter i Sajani uciekają przed Monster, która szybko radzi sobie z zabezpieczeniami Parker Industries. Parker wpycha Jaffries do jednego z pomieszczeń, przekonując, że to on jest głównym celem swojej "byłej". I rzeczywiście – gdy zostają sam na sam, Carlie niszczy swoją słuchawkę i wyjaśnia, że specjalnie wybrała "Parkera" na swój cel. Wie bowiem, że Otto może ją "wyleczyć".

Gdy na Empire State University trwa ewakuacja, do Anny Marii Marconi podjeżdża samochód. Znajoma Petera, Lily Hollister, wyjaśnia, że próbują uratować wszystkich bliskich Parkera przed Goblinami i prosi, by udała się z nią.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man #28 Superior Spider-Man #28 Superior Spider-Man #28 Superior Spider-Man #28 Superior Spider-Man #28 Superior Spider-Man #28 Superior Spider-Man #28 Superior Spider-Man #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.