Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #27

Superior Spider-Man #27

Superior Spider-Man #27

"Goblin Nation" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

 • Tak zwany Superior Spider-Man poległ. Mimo czuwania, Green Goblin przejął kontrole nad półświatkiem Nowego Jorku. To wszystko wina Otto Octaviusa. Teraz jego odpowiedzalnością jest pokonanie Goblina.
 • Zwycięstwo albo porażka, to będzie największa bitwa jaką stoczy Otto. Cokolwiek robisz, nie przegap pierwszego numeru największego wydarzenia w erze Superior.
 • Koniec zaczyna się tutaj. Superior Spider-Man kontra... THE GOBLIN NATION!

Streszczenie

Od ostatnich wydarzeń minął miesiąc. Przez ten czas Spider-Man zwalczył wszelką przestępczość w Nowym Jorku – a tak przynajmniej myśli. Mimo bowiem, że jego systemy nic nie wykazują, miasto pogrąża się w chaosie. Nagle Pająk przestaje otrzymywać sygnały z całej okolicy wokół Mostu Brooklińskiego, udaje się więc w tamtym kierunku. Gdy dociera na miejsce, widzi wymalowane na moście gigantyczne emblematy Goblina. W jego umyśle "duch" Petera Parkera dokonuje ostatecznego przeglądu swych nadal istniejących wspomnień, gdy nagle zagląda do nich Otto, w poszukiwaniu informacji o śmierci Gwen. Widząc, że nie będzie w stanie ukryć się na długo, Peter postanawia schować się we wspomnieniach Octaviusa, te jednak pochłaniają go.

W swoim mieszkaniu Parker pracuje nad spider-botami, próbując odkryć, w jaki sposób Goblinowi udało się je oszukać. Anna Maria próbuje przekonać go, by odpoczął, ten jednak nie zwraca na to uwagi. Jej słowa jednak naprowadzają go na właściwy szlak, domyśla się bowiem, że słabym punktem jest program rozpoznawania twarzy. Dzwoni do Uatu Jacksona, ten jednak rozłącza się.

Jameson tymczasem unika dziennikarzy, czekających na komentarz w sprawie fali zbrodni, i udaje się do siedziby Alchemax, gdzie dowiaduje się, że Spider-Slayery są gotowe, choć wymagają jeszcze testów. Burmistrz che jednak, by wprowadzono pewną zmianę.

Do okna w pokoju Uatu Jacksona puka Spider-Man, który wyjaśnia, w czym problem z jego spider-botami. Razem udaje im się odnaleźć zhakowany kod i sygnał, który nieustannie odświeża. Uatu stwierdza, że soczewki Wraith też mogły paść ofiarą hackerów, Pająk jednak odpiera, że kapitan Watanabe nie jest w tej sytuacji priorytetem. Policjantka tymczasem w poszukiwaniu Petera trafia do Parker Industries, gdzie dowiaduje się, że "szef" nie pojawiał się w siedzibie firmy od tygodni. Postanawia jednak mimo wszystko obserwować budynek.

Spider-Man zakrada się do podziemi Goblinów, gdzie odkrywa, że posługują się oni zamkniętymi liniami metra. Po chwili trafia na oczekującego na niego Goblin Kinga, który odsyła swoich ludzi, by porozmawiać z Pająkiem na osobności. Gdy są sami ujawnia, że dzięki dziennikowi Carlie wie, że ma do czynienia z Doctorem Octopusem i gratuluje mu ostatecznego pokonania Spider-Mana. Proponuje, by połączyć siły – tym sposobem Otto będzie mógł rządzić u jego boku. Spider nie zamierza jednak tego słuchać, obiecując, że pokona Goblina, ten więc atakuje. Okazuje się jednak, że od początku miał do czynienia z hologramem wytwarzanym przez sprzęt Stunner. Wytyka jednak herosowi, że zapomniał, że kryjówki powinny być ukryte, a w następnej chwili armia Goblinów atakuje Spider-Island.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man #27 Superior Spider-Man #27 Superior Spider-Man #27 Superior Spider-Man #27 Superior Spider-Man #27 Superior Spider-Man #27 Superior Spider-Man #27 Superior Spider-Man #27 Superior Spider-Man #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.