Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #23

All-New X-Men #23

All-New X-Men #23

"The Trial of Jean Grey" Part 3

Postacie
Zapowiedź

• Jean staje przed sądem i tylko All-New X-Men oraz Guardians of the Galaxy mogą ją uwolnić.

Cytat

Iceman: "I just like talking to the talking raccoon. It makes me feel like a Disney princess."

Beast: "We're here because... princess?"
Iceman: "What? I'd make a better princess than you."

Streszczenie

Cyclops budzi się na statku Guardians of the Galaxy. Jest zszokowany sytuacją, a gadający szop wcale go nie uspokajają. Scott ma tylko jedno pytanie – gdzie jest Jean Grey. Tymczasem pojazd zbliża się do granic Imperium Shi'ar.

Marvel Girl przebywa w wielkiej bańce na statku Shi'ar. Tarcza która ją otacza blokuje jej telepatię. Eskorta po chwili odprowadza ją do Gladiatora. Grey pyta się co tu robi. Kallarak oznajmia, że dziewczyna jest tu po to, aby odpowiedzieć za swoje zbrodnie. Jean niestety nie wie o czym mówi kosmita. Ze złości próbuje wykorzystać telekinezę do rozerwania bańki. Niestety to nie działa, a sama zostaje zepchnięta do ciemnego lochu.

Statek Guardians of the Galaxy. Kitty obwinia się, że mogła przewidzieć poranie Jean. Młodzi mutanci tłumaczą Strażnikom, co robią teraźniejszości i jak się tu znaleźli. Nagle pojazd zaczyna się trząść. Shi'ar odnaleźli Strażników i ich ostrzeliwują. Angela, Groot i Drax postanawiają wyjść na zewnątrz i zaatakować osobiście napastników. 

Oracle przeprowadza telepatycznie rozmowę z Jean. Informuje ją o zbliżającym się procesie i powoli zaczyna przesłuchiwać mutantkę. Ta jednak o Phoenix wie tyle, co zobaczyła w wizji swojej przyszłości. Grey pyta więc co takiego złego zrobiła. Kosmitka odpowiada, że dziewczyna zniszczyła cała planetę. Jean tego nie przyjmuje do wiadomości, a co najwyżej jeszcze bardziej się denerwuje. Oracle sugeruje mutantce, aby na procesie hamowała swój nastrój, bo może to tylko pogorszyć sytuacje dziewczyny.

Tymczasem w innym miejscu kosmosu trwa walka, w której Guardians stoją na straconej pozycji. Na szczęście z odsieczą przybywają Starjammer pod dowództwem Corsaira, którzy niszczą statek Shi'ar. Quill jest zdziwiony, ponieważ myślał, że Summers nie żyje. To jednak nic przy Cyclopsie, który jest w szoku. Jego ojciec żyje i jest kosmicznym piratem.

Autor: Undercik

Galeria numeru

All-New X-Men #23 All-New X-Men #23 All-New X-Men #23 All-New X-Men #23 All-New X-Men #23 All-New X-Men #23 All-New X-Men #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.