Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #11

X-Men vol. 3 #11

X-Men vol. 3 #11

"Ghosts" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Całkiem nowe Sisterhood! X-Men pokonywali super przestępców, obcych i ich własne przyszłe wcielenia ... ale nigdy wszystkich na raz! Lady Deathstrike zebrała nową Sisterhoodhave, jej własną drużynę do pokonania X-Men i przejęcia władzy na świecie. Po zrekrutowaniu takich osób jak Typhoid Mary i Enchantress, jej zespół wyrusza na polowanie na najpotężniejszą z nich wszystkich ... wroga, który obwinia X-Men za jej prawie całkowitą zagładę. Tymczasem M rozgaszcza się, a Rachel wyjaśnia zawiłości jej związku z Sublime.

Streszczenie

W Nowym Jorku Ana Cortes i Amora udają się do sejfu w podziemiach jednego z budynków – gdzie za możliwość wstępu Ana musiała zapłacić dwadzieścia milionów dolarów. Gdy są już na miejscu, Enchantress rozpoczyna zaklęcie, które ma przywrócić do życia Selene, której molekuły znajdują się w pomieszczeniu. W końcu Black Queen pojawia się przed kobietami.

Na jachcie Cortesów drużyna Storm zastanawia się, czemu jest on opuszczony. Karima stwierdza, że był on najbardziej logicznym sposobem ucieczki dla Sisterhood, a jego znalezienie było wystarczająco trudne, by zwrócić na to uwagę. Domyśla się, że od początku był to fałszywy trop, a Storm dodaje, że skoro nie są atakowane, znaczy to, że Arkea nadal poszukuje wspólniczek. M zauważa tymczasem, że Lady Deathstrike powinna nie żyć, stwierdza więc, że swoich ewentualnych przeciwniczek powinny szukać wśród martwych.

W Nowym Jorku przed Selene staje Arkea, pozwalając jej na czytanie jej w myślach. Gdy Black Queen odkrywa, z kim ma do czynienia, pada przed nią na kolana, nazywając swą panią. Istota tymczasem stwierdza, że Selene będzie jej narzędziem zniszczenia X-Men. Potrzebują jednak jak największej przewagi, dlatego muszą znaleźć jeszcze jedną osobę.

Sabra kontaktuje się z X-Men, informując je, że odnalazła informacje o opróżnieniu pomieszczenia zawierającego "pozostałości" Selene, odkryła też wzmianki o Madelyne Pryor. Tymczasem w Instytucie Quentin Quire "pilnuje" Johna Sublime'a, zapewniając, że szanuje jego dokonania. Sublime tymczasem zauważa małego Shogo i radzi, by chłopak poszukał informacji na temat mordercy znanego jako "The Future".

Gdzieś w Japonii, podczas sparringu Lady Deathstrike – a dokładniej, Ana – prosi Typhoid Mary, by ta ją zabiła. Wyjaśnia, że jej celem była jedynie dobra zabawa i popularność, teraz jednak czuje się kukiełką w rękach Arkei i jest pewna, że zginie, gdy tylko przestanie być potrzebna. Właśnie przybyła Arkea zapewnia jednak, że Ana wnosi do zespołu więcej, niż tylko pieniądze jej rodziny i każe jej się przygotować – świadomość Madelyne jest już bowiem gotowa. Ana jednak nie zamierza być wykorzystywana i przebija się mieczem.

Tymczasem, na Catalinie, Bling! przebija się przez głowę Sentinela, obwody upadającego robota oplątują ją jednak i ściągają do wody. Na jej ratunek zostaje wysłana Mercury, podczas gdy Pixie teleportuje wezwaną przez Storm Karimę. Również atakująca roboty Jubilee zostaje zauważona, unika więc uderzenia, przeistaczając się w mgłę. Podczas, gdy Cessily wypływa z Roxy na powierzchnię, Cipher zauważa, że Jubilee nie zmaterializowała się z powrotem.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #11 X-Men vol. 3 #11 X-Men vol. 3 #11 X-Men vol. 3 #11 X-Men vol. 3 #11 X-Men vol. 3 #11 X-Men vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.