Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #10

X-Men vol. 3 #10

X-Men vol. 3 #10

"Ghosts" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Całkiem nowe Sisterhood! X-Men pokonywali super przestępców, obcych i ich własne przyszłe wcielenia ... ale nigdy wszystkich na raz! Lady Deathstrike zebrała nową Sisterhoodhave, jej własną drużynę do pokonania X-Men i przejęcia władzy na świecie. Po zrekrutowaniu takich osób jak Typhoid Mary i Enchantress, jej zespół wyrusza na polowanie na najpotężniejszą z nich wszystkich ... wroga, który obwinia X-Men za jej prawie całkowitą zagładę. Tymczasem M rozgaszcza się, a Rachel wyjaśnia zawiłości jej związku z Sublime.

Streszczenie

W Dubaju Gabriel Shepherd cuci Monet. Tłumaczy, że wytworzył "bańkę czasową" wokół miasta, by powstrzymać Arkeę przed rozprzestrzenieniem się. Gdy M opuszcza miasto, kierując się ku czekającemu na nią X-Jetowi, proto-mutant zaczyna bombardować miasto impulsami elektromagnetycznymi, by zniszczyć istotę.

Gdzieś na pustyni Ana Cortes protestuje, stwierdzając, że to, co początkowo miało być zabawą, stało się zbyt niebezpieczne, Yuriko próbuje ją więc zapewnić, że Arkea jest środkiem do szybszego osiągnięcia ich celów. Enchantress stwierdza jednak, że to one stały się narzędziami istoty. Sama Arkea przyzywa tymczasem z pobliskiego lotniska helikopter, do którego wsiadają łotrzyce.

Podczas, gdy na orbicie Pixie i Rockslide zamykają niedawną "bombę" Arkei [patrz X-Men vol. 3 #2-3 – przyp. S_O] w bursztynie i ciskają ją w stronę Słońca, w Instytucie Beast pobiera próbki Sublime'a, by spróbować znaleźć sposób na ostateczne pokonanie jego siostry. Widząc napięcie między Johnem a Rachel zostawia ich samych, a wtedy telepatka przyznaje, że ich "związek" jest skomplikowany – jej przyjaciółki widzą w nim tylko łotra, a i ona nie potrafi myśleć o nim w ten sposób. John odpiera więc, że przeżył tysiące ludzkich żywotów, wypełnionych najróżniejszymi czynami, jego długowieczność zapewnia mu jednak możliwość rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Czasem jednak zapomina, że inni nie widzą tego w ten sposób. Odchodząc stwierdza, że będzie oczekiwał na kolejne rozkazy w swojej celi.

Gdzieś nad morzem M i Psylocke wyskakują z Blackbirda. Lądują w wodzie nieopodal jachtu należącego do Cortesów, który odnalazły Jubilee i Karima, okazuje się jednak, że statek jest pusty. Tymczasem gdzie indziej Arkea oświadcza, że do pokonania X-Men potrzebują dwóch ich potężnych przeciwniczek, gdy jednak Lady Deathstrike widzi, o kogo chodzi, protestuje. Techno-wirus daje jej jednak do zrozumienia, że jest tylko trybikiem w jej maszynie, i nakazuje jej odnaleźć Madelyne Pryor i Selene Gallo.

Tymczasem na Catalinie Jubilee i zespół młodych X-Men – Bling!, Hellion i Pixie – oczekują na przybycie obudzonych przez Arkeę Sentineli, podczas gdy Karima, wraz z Cipher, Mercury i Quentinem Quire obserwują sytuację z X-Jeta. Gdy maszyny wyłaniają się z morza, Julian atakuje, uszkodzenia są jednak z miejsca naprawiane przez Arkeę. Podczas więc, gdy Quentin próbuje zniszczyć świadomość istoty, Megann wraz z Roxy atakują roboty.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #10 X-Men vol. 3 #10 X-Men vol. 3 #10 X-Men vol. 3 #10 X-Men vol. 3 #10 X-Men vol. 3 #10 X-Men vol. 3 #10 X-Men vol. 3 #10 X-Men vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.