Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #15

New Avengers vol. 3 #15

New Avengers vol. 3 #15

"See How the Swans Fly"

Postacie
Zapowiedź

• Poznajcie Mapmakerów, kartografów Apokalypsy!
• Doctor Strange zaprzedaje swą duszę.
• Reed Richards i Illuminati odświeżają starą znajomość.

Streszczenie

Nekropolia. Gdy Illuminati – poza Namorem, który odmówił udziału w czymkolwiek poza końcem świata, i Doctorem Strange, który zniknął z powierzchni ziemi wraz z lokalizatorem – zbierają się, Reed i Hank oznajmiają, że odkryli coś podczas obserwowania Zderzeń. Beast wyjaśnia, że większość z nich kończy się na jeden z trzech sposobów: atakiem Black Priests, najazdem Mapmakers albo zderzeniem Ziem i destrukcją obu Wszechświatów. W tym powtarzającym się cyklu zauważył pewną zmienną, którą nazywa rozkładem czasu. Reed porównuje to do efektu Dopplera i tłumaczy działanie Mostu – wyszukiwanie danego zdarzenia w czasie rzeczywistym na nieskończonych światach trwałoby nieskończenie długo, dlatego urządzenie robi "zdjęcie" wszystkich rzeczywistości w danym momencie, po czym kontynuuje poszukiwania właśnie w tym zakresie. Maximus porównuje to do gwiazd na niebie, których światło dobiega o nich z innych czasów – im dalej dany świat znajduje się od nich, tym dawniejsze są wydarzenia, które obserwują. Panther domyśla się, że w ten sam sposób będą mogli obserwować przyszłość, Reed zaznacza jednak, że w przypadku przyszłych wydarzeń mogą dojrzeć najwyżej te odbywające się w przeciągu kilku następnych godzin. Głos tymczasem ponownie zabiera Hank, stwierdzając, że uzbrojony w tę nową wiedzę, postanowił zbadać wiarygodność ich głównego dotychczas źródła informacji – Black Swan. Prezentuje pozostałym to, co odkrył.

Pierwsza scena ma miejsce dawno temu, w Ukrytym Mieście, dawnym domu Black Swan. Przez drzwi do Biblioteki Światów na miejsce, opanowane przez Black Priests, trafiają młoda Yabbat i starsza Black Swan. Choć w Bibliotece minęły lata, od kiedy dziewczynka zbiegła z Miasta, tu upłynęły jedynie chwile. Przekradając się korytarzami, Yabbat dociera do ciała swego brata i pobiera od niego krew. Nagle zostaje zaatakowana przez jednego z Priestów, powala go ona jednak i ucieka razem ze swoją "opiekunką" do Biblioteki. Ich przeciwnicy lamentują nad tym, że nie są w stanie się tam dostać, jeden z nich jednak podnosi zgubiony przez młodą Swan klucz.

Reed zauważa, że oni również nie są w stanie dostrzec, co znajduje się za drzwiami, a to oznacza, że Biblioteka znajduje się poza obserwowalnym Multiversum. Znaleźli jednak pojawiające i znikające obrazy przedstawiające Swan poświęcającą kogoś w rytuale. Kolejna scena przedstawia alternatywną Ziemię, gdzie Swan uczy tamtejszego Manifolda wielbić Rabum Alala. Gdy zbliża się druga Ziemia, Reed Richards i Tony Stark protestują, stwierdzając, że chcieli uratować swój świat, kobieta jednak przypomina, że niczego nie można uratować – wszystko umiera, a wieczne jest tylko Koło. Oferuje im ucieczkę wraz z nią na drugi świat albo śmierć na tym, herosi nie zamierzają jednak pozwolić, by tak to się skończyło i atakują. Reed jednak – posiadający moce Human Torcha – zostaje wysłany przez Manifolda w Słońce, a Stark ginie z ręki Swan. Widząc to, "nasz" Tony pyta, co powinni zrobić.

Jakiś czas później. Poobijani Illuminati stają przed ponownie uwięzioną Black Swan, która ogłasza, że Rabum Alal przybędzie po nich wszystkich – a gdy zrozumieją, z kim mają do czynienia, będą żałować, że jej nie posłuchali. Jakiś czas później Terrax odzywa się do niej telepatycznie, stwierdzając, że jego uwięzienie pozwoliło mu na zmianę perspektywy – zauważa na przykład, że z jego celi wszystko wydaje się pozostawać na miejscu, zamiast powoli umierać. Swan oświadcza, że wierzy w Koło i nie zamierza próbować uciekać przed swoim przeznaczeniem, herold radzi jej więc spojrzeć na celę Thanosa, gdzie Corvus Glaive powoli wraca do życia. Stwierdza, że nie ma nic stałego – nie pozostanie ona uwięziona na zawsze tak, jak jej dręczyciele nie pozostaną zwycięzcy.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #15 New Avengers vol. 3 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.