Avalon » Serie komiksowe » All-New Invaders » All-New Invaders #2

All-New Invaders #2

All-New Invaders #2

"Gods and Soldiers" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Oryginalny Human Torch chce powrócić na łono ludzkości, ale on i jego koledzy są ścigani przez łowczego Kree - Tenaltha Pursuera!
• Poznaj zapomnianą misję Invaders, z martwymi bohaterami, nazistami i nordyckimi bogami!
• Jakie desperackie kroki podejmą Invaders by uratować namora przed Supreme Intelligence?

Streszczenie

Wiedeń, parę godzin temu. Po zakończeniu misji otrzymanej od Nicka Fury'ego Winter Soldier zostaje zaatakowany przez oddział Kree i potraktowany "miotaczem pamięci". Gdy wspomnienie się kończy, Bucky gubi pościg i ukrywa się, zaciągając jednego z szukających go kosmitów do ciemnego zaułka. Niedługo później kontaktuje się z Captainem Americą, przekazując mu to, czego się dowiedział – Kree poszukują czegoś na Ziemi, porwali już Namora i teraz szukają Torcha.

Teraz, Blaketon. Captain America i Winter Soldier atakują Tanalth, bez większego skutku jednak. Widząc potrzebujących pomocy przyjaciół – i przerażonych mieszkańców obserwujących potyczkę – Jim Hammond powstaje i wznawia atak. Steve stwierdza, że atakując w pojedynkę wiele nie zdziałają i każe uderzyć w przeciwniczkę naraz. To jednak jedynie rozwściecza Tanalth, wstrzymuje się jednak ona z atakiem, gdy zostaje poinformowana o odnalezieniu ostatniej części God's Whisper. Kosmitka odlatuje więc, pozostawiając zniszczone miasteczko.

Jakiś czas później. W Quinjecie Jim i Bucky wyjaśniają kulisy za "zapomnianą" misją. Otrzymali od Kapitana "Happy" Sama Sawyera informację o nowej tajnej broni nazistów i natychmiast zostali wysłani, by ją przejąć. Captain America był w trakcie solowej misji, a Toro przechodził operację wyrostka, nie mogli więc na nich czekać. Zamiast tego przydzielony im został Major Liberty, którego dowództwo chciało "sprawdzić". Major zginął jednak, gdy okazało się, że muszą walczyć z nordycką boginią śmierci, Bucky'emu udało się jednak wykonać misję, powalając barona Struckera i przejmując urządzenie, którego używał do kontroli bogini. Razem, herosi uznali, że taka potęga nie powinna znaleźć się w rękach żadnego człowieka. Nie mogąc zniszczyć urządzenia, Torch i Namor rozdzielili je na trzy kawałki, które następnie ukryli, po czym skontaktowali się z Aarkusem – oryginalnym Visionem – który usunął te wspomnienia z ich umysłów. Captain tymczasem zauważa, że mają dwa problemy: po pierwsze, God's Whisper trafił w ręce Kree, będą więc musieli je odbić. Po drugie, kosmici przetrzymują też Namora, a że Sub-Mariner ma więcej wrogów niż przyjaciół, to oni będą musieli go uratować.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New Invaders #2 All-New Invaders #2 All-New Invaders #2 All-New Invaders #2 All-New Invaders #2 All-New Invaders #2 All-New Invaders #2 All-New Invaders #2 All-New Invaders #2 All-New Invaders #2 All-New Invaders #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.