Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 3 » Guardians Of The Galaxy vol. 3 #12

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #12

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #12

"The Trial of Jean Grey" Part 4

Postacie
Zapowiedź

• Zaskakujący sprzymierzenieć z przeszłości jednego z bohaterów.
• Czy wystarczy by uratować Jean?

Cytat

Rocket Raccoon: "Ew, What are they doing?"

Star-Lord: "Some fathers hug and care about their kids. Not ours. But, you know, some..."

Streszczenie

Alaska, lata temu. Samolot Summersów stoi w płomieniach. Matka daje Alexowi i Scottowi spadochron i wypuszcza ich z pojazdu. Chłopcy powoli opadają na ziemię i widzą jak wybucha samolot.

Teraz, statek Guardians of the Galaxy. Scott nie dowierza, że widzi swojego ojca. Natychmiast wpada mu w ramiona i przytula go do siebie.

Planeta Spartax. J'Son dowiaduje się o schwytaniu Jean, a także o tym, że w sytuacje wmieszali się Guardians of the Galaxy. Władca Spartax nie chciał się angażować w sprawy Shi'ar, ale teraz nie ma miejsca.

Planeta Shi'ar. Imperial Guard odbywa trening. W jego trakcie Gladiator dowiaduje się o znikniętym statku i zbliżających się X-Men. Kallarak się tym jednak nie przejmuje, gdyż uważa, że mutanci nie dotrą na czas, ponieważ nie dysponują odpowiednią technologią. Oracle jednak ostrzega, że ich władca porwał członka założyciela X-Men, a to oznacza wojnę z ziemskimi mutantami. Telepatka ostrzega Gladiatora, że on sam nie wie co wyniknie z tego procesu i jakie będą jego konsekwencje. Kallarak prosi tylko, aby kobieta upewniła się, że sąd jest już gotowy.

Statek Guardians of the Galaxy. Corsair opowiada Scottowi w skrócie co robił od czasu wypadku, kiedy ostatni raz się widzieli. Młody Summers dowiaduje się o spotkaniu ze swoją starszą wersją, podróżowaniu z Havokiem i śmiercią matki. To jest jednak za dużo dla nastolatka, który oddala się od grupy, aby samemu to przemyśleć. Podąża za nim Laura. X-23 oznajmia, że zazwyczaj tego nie robi, ale widzi, że Scott tego potrzebuje i przytula chłopaka. Cyclops zaczyna płakać.

Oracle budzi Jean. Znów znajdują się na planie telepatycznym. Kosmitka informuje dziewczynę, że ta będzie dzisiaj osądzona a ona sama będzie jej adwokatem. Telepatka co prawda nie zna Grey, ale dzięki swojej mocy, potrafi dowiedzieć się wszystkiego. Mówi jej, aby była dzielna i bystra. Żeby nie dekoncentrowała się tym co zobaczy, a może zobaczyć coś co ja przerasta. Prosi ją, aby była niewinna, jeśli się za taką uważa. Marvel Girl krzyczy, że jest niewinna, ale Oracle stwierdza, że dziewczyna musi być bardziej przekonująca. W tym momencie mutantka budzi się w bańce, która znajduje się na ogromnej hali. Proces właśnie się zaczyna.

Statek Guardians of the Galaxy. Peter flirtuje z Kitty. W tym czasie drużyna dolatuje do głównej planety Shi'ar. Bohaterowie mają teraz problem jak dostać powierzchnie globu, gdyż mogą łatwo włączyć alarm.

Sąd Shi'ar. Gladiator przedstawia winę Jean Grey - czyli zniszczenie planety, a także jej populacji. Przy okazji przedstawia film z tego wydarzenia i zatrzymuje go w momencie kiedy na ekranie pojawia się twarz Dark Phoenix. Kallarak pyta się Ziemianki co ma na swoją obronę.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #12 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #12 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #12 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #12 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #12 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #12 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #12 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.