Avalon » Serie komiksowe » Inhuman » Inhuman #2

Inhuman #2

Inhuman #2

"The Queen in the Sky"

Postacie
Zapowiedź

• Każdego dnia Terrigan Mist zamienia kolejnych ludzi w nowych Inhumans.
• Odbywa się spotkanie królowej Medusy z Kapitanem Ameryką, i nie idzie zbyt dobrze.
• Kim jest Lash i czego chce od nowych Inhumans?

Cytat

Gorgon: "Oh... Kid. There's no fixing. This is who you are, now and forever."
Dante: "Wait... Wait. What?"
Gorgon: "Yeah. But there's good news, too. I don't need to fix you... Because you aren't broken."

Streszczenie

W Nowym Attilanie, fragmencie starego miasta Inhuman ulokowanym u ujścia rzeki Hudson, Dante i Gabriela protestują, gdy miejscowy chirurg, Vinatos, próbuje zbadać obumarły kokon ich matki. Dante jest gotów z nim walczyć i uruchamia swe moce, sprzeczkę przerywa jednak właśnie przybyła Medusa. Oświadcza ona, że rodzeństwo wiele ostatnio przeżyło, powinni więc uszanować ich prośby, wtedy jednak moce nowego Inhumanina wyrywają się spod kontroli. Gorgon przemawia więc do niego, prosząc, by zamknął oczy i policzył do dziesięciu, zapewniając, że to pomoże. Gdy chłopak tak robi, Gorgon nokautuje go, po czym zapewnia jego siostrę, że nic mu nie będzie – trenował świeżo odmienionych od lat i wie, jak należy postępować. Medusa tymczasem zapewnia Gabby, że posiadają najlepszych specjalistów w polu Terrigenezy i że pomogą jej bratu dostosować się do jego nowego życia, dziewczyna jednak zaznacza, że po tym, jak to uczynią, opuszczą oni wyspę. W następnej chwili na miejscu zjawia się Elejea, która ogłasza, że o audiencję z królową ubiega się Captain America. Gdy Medusa wychodzi mu naprzeciw, Steve wyjaśnia, że chce jedynie przekonać swych przełożonych, że nie muszą obawiać się niczego ze strony Inhuman. Wkrótce później, w sali tronowej Rogers zauważa, że w całym mieście znajdują się ruiny Attilanu, królowa zapewnia więc, że wysłała swych poddanych, by się nimi zajęli, a spytana o nowych Inhuman, ogłasza, że znajdują się oni pod jej ochroną. Cap zauważa jednak, że wielu z tych "Nuhuman" nie ma pojęcia o Attilanie, a sami w sobie stanowią cel dla ludzi, którzy mogą chcieć wykorzystać ich moce. Proponuje pomoc S.H.I.E.L.D., królowa nie chce jednak pokazać, że nie jest w stanie sama poradzić sobie z problemami jej królestwa. W tym momencie Elejea informuje ją o walce w Central Parku o jeden z fragmentów miasta, a gdy Medusa stwierdza, że z tak małymi mocami przerobowymi sama będzie musiała się tym zająć, Steve proponuje swoją pomoc – jako przyjaciela.

Podczas, gdy w Bronxie Gordo Nobili przygotowuje się do spotkania z królową, na Nowym Attilanie Dante budzi się w zbiorniku z wodą. Gorgon wyjaśnia, że nie będzie on w stanie wrócić do swej starej postaci, zapewnia jednak, że jego przemiana nie jest czymś, czego powinien się obawiać. Pogawędziwszy trochę o muzyce, Inhumanin stwierdza, że Dante przyjął całą sytuację lepiej, niż wielu z tych, którzy lata przygotowywali się do Terrigenezy i proponuje, że nauczy go korzystać z jego mocy we właściwy sposób.

W Central Parku oddział Inhuman walczy z komórką AIM, gdy na miejscu zjawiają się Medusa i Captain America. Widząc to, techno-terroryści wzywają własne posiłki, królowa jednak jednym ruchem włosów powala ich gigantyczny pojazd. Gdy agenci zostają aresztowani, Steve pyta, czym był fragment Attilanu, o który walczyli, Medusa odpiera więc, że jest to zepsuty fragment systemu cyrkulacji powietrza. Rogers nie może uwierzyć, że tak zaciekle o niego walczyła, kobieta odpiera więc, że to część Attilanu.

Jakiś czas później na niebie nad Nowym Jorkiem pojawia się transmisja od Medusy. Ogłasza ona powstanie Nowego Attilanu jako suwerennego państwa, zapewniając, że nie są oni zagrożeniem – ostrzega jednak nieproszonych gości, że będą bronić swych granic. Zapewnia też wszystkich tych odmienionych przez mgły, że znajdą oni azyl w jej mieście. Jakiś czas później Elejea informuje królową, że wszyscy ważniejsi światowi przywódcy chcą zawrzeć stosunki międzynarodowe, a wiele stacji informacyjnych prosi o wywiad. Zapewnia, że śledzą ruch chmury terrigenu i że nie odnaleźli żadnych śladów Black Bolta, a na zakończenie oświadcza, że Medusa ma jeszcze jednego gościa, który "wie" o wielu rzeczach. Po chwili przed królową staje Gordo Nobili, przedstawiając się jako Lineage i ujawniając, że zna plany króla Attilanu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Inhuman #2 Inhuman #2 Inhuman #2 Inhuman #2 Inhuman #2 Inhuman #2 Inhuman #2 Inhuman #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.