Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #13

Nova vol. 5 #13

Nova vol. 5 #13

"The Punch-out at the Carefree Corral"

Postacie
Zapowiedź

• Po Infinity i Inhumanity, Nova nie zwalnia tempa.
• Podczas gdy Sam Alexander poszukuje wyjaśnienia rozpadu Nova Corps, wywołuje kompletnie inne zagrożenie.
• Czy pojawienie się Beta Ray Billa źle zwiastuje przyszłości nowego Novy?

Cytat

Nova: "So... are you friends with Thor?"
Beta Ray Bill: "How did you guess?"

Streszczenie

Pani Alexander wręcza Samowi drugie śniadanie i przypomina, że będzie musiał zająć się siostrą podczas, gdy ona będzie w pracy. Gdy jednak chłopak jedzie do szkoły, zostaje zaatakowany przez Moffeta, który zamierza się zemścić za kłopoty, w które wpadł po bójce na terenie szkoły. Sam atakuje chłopaka, chcąc odzyskać swój plecak, wtedy jednak na miejscu zjawia się Beta Ray Bill, biorąc Moffeta za Novę, którego szuka. Ten zaczyna uciekać, wpada jednak na słup i traci przytomność. Sam tymczasem dopada do swego plecaka i założywszy swój hełm ujawnia, że to on jest Novą, po czym atakuje kosmitę. Bill stwierdza, że przynosi on hańbę Korpusowi i uderza w niego piorunem, po czym kładzie na nim swój mot, każąc wyjaśnić, czemu pomógł Skaarnowi, jednemu z najgroźniejszych przestępców we Wszechświecie. Sam nie słucha jednak, i, domyślając się, że Stormbreaker działa w sposób podobny do Mjolnira, wykorzystuje swoje moce, by stworzyć pod sobą krater i w ten sposób wydostać się spod młota. Ciosem z zaskoczenia powala Korbinitę, wtedy jednak dochodzi do niego, co usłyszał. Zrozumiawszy, że popełnił straszny błąd, zdejmuje hełm i próbuje się na nim wyżyć. Bill wyjaśnia, że Skaarn porwał jego pobratymców, dlatego jednostki, którymi dowodził, zaatakowały jego statek, Sam prosi więc, by pozwolił on mu pomóc w schwytaniu pirata, chcąc zadośćuczynić za swój błąd. Podkreśla jednak, że potrzebuje chwili na przygotowania.

Jakiś czas później Sam puka do drzwi domu Carrie, którą prosi o to, by zastąpiła go w czasie opieki nad Kaelynn. Stwierdza, że nie może teraz wszystkiego wyjaśnić, ale zapewnia, że może pomóc wielu ludziom i obiecuje, że wkrótce podzieli się z nią prawdą. Następnie wraca na miejsce swej walki z Billem, gdzie Moffet opowiada policji, co się stało, i wmawia mundurowym, że opowieść łobuziaka jest wynikiem porażenia słonecznego. Wkrótce potem wraca do domu, gdzie wyjaśnia matce, że musi pomóc w naprawieniu swego błędu, a gdy na miejscu zjawia się Carrie, pani Alexander zgadza się, choć widząc twarz czekającego na jej syna Beta Ray Billa jest, delikatnie mówiąc, zaniepokojona. Wkrótce więc później obaj bohaterowie wyruszają śladem Skaarna.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #13 Nova vol. 5 #13 Nova vol. 5 #13 Nova vol. 5 #13 Nova vol. 5 #13 Nova vol. 5 #13 Nova vol. 5 #13 Nova vol. 5 #13 Nova vol. 5 #13 Nova vol. 5 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.