Avalon » Serie komiksowe » Tomb of Dracula Presents: Throne of Blood » Tomb of Dracula Presents: Throne of Blood

Tomb of Dracula Presents: Throne of Blood

Postacie
Streszczenie

W jego zamku w Transylwanii z Draculą spotyka się przedstawiciel klanu Claw, prosząc o zezwolenie na zabicie zdrajcy klanu. Gdy władca wampirów stwierdza, że zwykle Claw sami zajmują się takimi sprawami i pyta, o kogo chodzi, poseł odpiera, że imię poszukiwanego brzmi Raizo Kodo. Wyjaśnia, że po poznaniu tajników ich klanu, krwiopijca zbiegł. Słyszał jednak, że Dracula wie więcej o tej postaci, ten więc postanawia opowiedzieć jego historię.

Japonia, 1585. Raizo i jego młodszy brat, Ryuhei, w przebraniu prostych chłopów zbliżają się do obozu Jakkaru, watażki, który zagraża ich ziemiom. Według plotek jego armia porusza się tylko nocą, a sam jej przywódca ponoć posiada nadludzkie moce. Gdy w końcu docierają na miejsce, "przypadkiem" przechodzą obok namiotu wodza, a gdy jego straż próbuje ich przegonić, atakują i zabijają ich. Następnie wpadają do namiotu, gotowi do ataku, a widząc ich, Jakkaru rozpoznaje synów Lorda Kodo i sięga po miecz. Bez większych problemów paruje cięcia obu braci i ogłusza Ryuhei, a widząc, że nie może się równać z przeciwnikiem, Raizo postanawia zrobić coś nieprzewidywalnego i rzuca swoim mieczem w Jakkaru. Ten odbija klingę, wtedy jednak Raizo chwyta jego rękę i każe bratu uderzyć. Miecz Ryuheia przebija pierś przeciwnika, który pada na ziemię, gdy jednak chłopak chce zabrać z jego ciała jakieś trofeum, Jakkaru powstaje i gryzie go w szyję. Stając na nogi i wyjmując miecz ze swojej piersi, ogłasza, że zabije wszystkich członków jego klanu, Raizo jednak, nie patrząc nawet, sięga po drewniany miecz treningowy i pcha nim w pierś przeciwnika. To, ku zaskoczeniu wszystkich, powala przeciwnika, któremu Raizo ucina głowę. Zabierając osłabionego brata z namiotu, porywa konia i zaczyna uciekać.

Gdy w końcu docierają do pałacu ich rodu, nadal osłabiony Ryuhei trafia pod opiekę lekarza. Ten jednak po zbadaniu pacjenta informuje Raizo i ich ojca, że nie wie, co mogło wywołać stan, w którym znajduje się chłopak – rana nie jest głęboka, nie wdało się też zakażenie. Stwierdza, że być może Ryuhei został opętany, głowa klanu nie zamierza jednak słuchać teorii opierających się na przesądach i stwierdza, że jego młodszy syn po prostu jest w szoku.

W następnych dniach Ryuhei, choć wraca do sił, zmienia się nie do poznania – staje się opryskliwy, pyskuje służbie, a nocami wymyka się do pobliskiej wioski. Tam pewnego wieczora, flirtującego z wszetecznymi dziewkami, odnajduje go Raizo, prosząc go o rozmowę na osobności. Zapewnia, że martwi się o brata i chce mu pomóc, ten jednak nie chce jego pomocy i zapewnia, że już niedługo Raizo będzie miał dla niego więcej szacunku.

Domostwo rodu Kodo powoli się zmienia – ojciec Raizo zadecydował, że słońce sprawia, że część ich pałacu jest zanadto oświetlona i zbyt gorąca, kazał więc swoim sługom zasłonić okna, przestał też szanować swoje sługi, inni też dziwnie się zachowują. Gdy przed Raizo staje Suzume – dziewczyna, którą jego ojciec przygarnął, gdy jej własna rodzina została wymordowana i która pewnego dnia stanie się jego małżonką – mężczyzna zapewnia, że chciałby omówić z ojcem sprawę ślubu, nie chce jednak tego robić, gdy pewnym jest, że coś jest nie tak z rodem. Postanawia odnaleźć odpowiedzi.

Następnego dnia wyrusza do zamku Jakkaru, oddalonego o trzy dni konno od siedziby rodu Kodo. Gdy dociera na miejsce, mija opuszczoną i zniszczoną wioskę znajdującą się pod murami warowni i dostaje się do środka. Szybko powala znajdujące się tam straże i dopada do sługi, od którego żąda wyjaśnień. Ten opowiada, że wszystko zaczęło się kilka miesięcy wcześniej, gdy do jego pana przybyli handlarze z Europy. Pierwszego wieczora ich gość zaprosił Jakkaru do swojego namiotu, gdzie przedstawił mu pewną postać. Od czasu tego spotkania wojownik się zmienił, a domostwo stało się domeną ciemności. Sługa jednak nie może opuścić tego miejsca, wiedząc, że nikt inny go nie przyjmie. Prosi Raizo, by ten go zabił, samuraj nie zamierza jednak tego robić – musi się zająć własnym domostwem.

Gdy dociera do swego domu, ogarniętego mrokiem, zatrzymuje się w pobliskim zagajniku. Przygotowując się do walki i strugając kołki z drewna – jedynej broni, która zdaje się być skuteczna – Raizo oczyszcza swe myśli z wszelkich emocji. Gdy jest już gotowy, wpada do pałacu, gdzie czekają już na niego rodzice. Ojciec zapewnia go, że w ostatnich dniach zdarzyło się coś, co na zawsze odmieni ich klan, syn rzuca się jednak na niego i przebija piersi jego i swej matki kołkami. Gdy podpala domostwo, zamierzając wyplenić plagę, w jego ramiona wpada Suzume. Gdy jednak Raizo zrzuca hełm, by wyjaśnić jej, co się dzieje, dziewczyna gryzie go w szyję. Pojmując, co się stało, Raizo odpycha ją i odcina jej głowę, po czym wpada w morderczy szał, zabijając wszystkich w domostwie, aż zostaje tylko jedna osoba – Ryuhei. Bracia stają naprzeciwko siebie w walce na miecze, młodszy jednak szybko zyskuje przewagę. Szczęście – albo karma – sprzyja jednak Raizo, fragmenty płonącego stropu spadają bowiem na Ryuheia, przygważdżając go. Odciąwszy jego głowę, Raizo wypada z płonącego budynku, po czym przysiada pod drzewem, gotów przebić kołkiem własną pierś. Zaczyna mieć jednak wątpliwości, a gdy nadchodzi noc, a jego wampirze moce w końcu się budzą, jest już za późno.

Dracula wyjaśnia, że usłyszał tę historię na dzień przed tym, jak Raizo miał zostać legatem klanu Krieger. Następnego dnia zniknął jednak, jak się okazuje, by przyłączyć się do Claw. Ostrzega, że wampir kieruje się własnym kodeksem honorowym, który przyjął na długo przed tym, jak został wampirem, i żaden z klanów nie posiada nic, co mogłoby to zastąpić. Stwierdza, że będzie oczekiwać informacji o postępach w poszukiwaniach Kodo, nie spodziewa się jednak, że jakieś dostanie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Tomb of Dracula Presents: Throne of Blood Tomb of Dracula Presents: Throne of Blood Tomb of Dracula Presents: Throne of Blood Tomb of Dracula Presents: Throne of Blood Tomb of Dracula Presents: Throne of Blood Tomb of Dracula Presents: Throne of Blood

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.