Avalon » Serie komiksowe » Indestructible Hulk » Indestructible Hulk #18

Indestructible Hulk #18

Indestructible Hulk #18

"Humanity Bomb" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Inhumanity Tie-In!
• Który z asystentów Bannera upadł pod mgłą Terrigenu? I jak to go zmieniło?
• Hulk kontra Iron Man i Beast. Stawką – los świata.

Cytat

Iron Man: "Stop whining, Hank. Wait, did you break an arm? Okay, you get to whine a little."

Streszczenie

Giant-Man kurczy się do rozmiarów subtomowych, by uniknąć eksplozji, a gdy wraca do ludzkiej wielkości, odkrywa, że czas stanął w miejscu – bomba, którą skonstruował Banner, zawierała bowiem w sobie stop temporalny Chronarchistów, którego zadaniem było przyspieszenie rozpadu promieniotwórczego cząsteczek terrigenu. Zamiast tego jednak utworzył w Tulsie w Oklahomie strefę, w której czas zaczął szaleć – albo stając w miejscu, albo przyspieszając do szalonych prędkości. Hank opada na ziemię i zaczyna ewakuować okolicę, a po chwili dołącza do niego Iron Man. Gdy po kolejnym momencie upływ czasu wokół quinjetu wraca do normy, Tony rusza na pomoc Beastowi, wtedy jednak samochód potrąca zamrożonego w czasie Bannera, którego transformacja w Hulka staje się w związku z temporalnym chaosem natychmiastowa. Pym tymczasem odnajduje w stacji benzynowej, która jest o kilka sekund od wybuchu, świeży kokon.

Jakiś czas później. Gdy sytuacja jest już opanowana, a Banner tłumaczy pozostałym geniuszom, na czym polegał jego pomysł, ci przyznają, że w teorii był on bardzo dobry – naukowiec nie mógł przewidzieć, że terrigen wpłynie jednak na chronalny stop, a na testy nie dali mu czasu. Bruce stwierdza jednak, że herosi powinni zająć się Pymem, zapewniając, że załatwi sobie drogę do domu. Gdy jednak dzwoni do Marii Hill, ta ma mu za złe, że pozwolił na ucieczkę uziemionych laborantów i stwierdza, że wyśle ich w jego stronę, by potem mogli całą grupą zostać zrugani.

Tymczasem w samolocie, którym podróżują podwładni Bannera, Veteri narzeka, że choć próbowali pomóc ludzkości, doczekują się jedynie gróźb ze strony S.H.I.E.L.D., Jessup stwierdza jednak, że rozejdzie się to po kościach. Daman ma jednak dość niekonfrontacyjnego podejścia kolegi i zaczyna go krytykować, w środku kłótni jednak wokół Randalla zaczyna tworzyć się kokon. Gdy zostaje on zamknięty, dopada do niego Patricia Wolman, okładając go i stwierdzając, że to nie fair. Po chwili z kokonu uderza w nią promień, który sprawia, że przestaje być wściekła. Tymczasem na dole wymykający się spod kontroli samolot zauważa Banner, który już jako Hulk wskakuje na pokład i dopada do kokonu. Sam jednak zostaje trafiony promieniem, a po chwili ze środka wyłania się potwór, który atakuje Zielonego, a ten... zaczyna się śmiać i transformuje się  powrotem w Bannera, który wypada z samolotu, nie przejmując się specjalnie tą sytuacją.

Autor: S_O

Galeria numeru

Indestructible Hulk #18 Indestructible Hulk #18 Indestructible Hulk #18 Indestructible Hulk #18 Indestructible Hulk #18 Indestructible Hulk #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.