Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 3 » Uncanny X-Men vol. 3 #16

Uncanny X-Men vol. 3 #16

Postacie
Zapowiedź

• Magneto dociera do rozdroży. Wszystko, o co walczył, zostaje poddane w wątpliwość. Musi podjąć decyzję, która zmieni go na zawsze!

Streszczenie

Ann Arbor, Michingan. Magneto obserwuje manifestacje. Po jednej stronie stoją ludzie popierający Cyclopsa, po drugiej przeciwnicy mutantów. Erik jest zdegustowany tym co widzi i w myślach rozszarpuje tłum. Mimo to nie reaguje i urządza sobie pogawędkę z Dazzler. Mistrz magnetyzmu chce wyciągnąć informacje o atakach Sentineli. Mutantka jednak zarzeka się, że S.H.I.E.L.D. nie ma nic z tym wspólnego. Zastanawia się tylko jaki cel ma teraz Magneto. Czy przypadkiem śmierć Xaviera nie sprawiła, że sam nie wie czego chce. Alison przy okazji informuje Erika, że na Madripoorze ktoś próbuje stworzyć mutancką enklawę.

Magneto udaje się na Madripoor. Widzi tam margines społeczny, który uzależnił się od mutanckiego hormonu wzrostu. Postanawia wybadać kto za tym wszystkim stoi i udaje się do baru. Tam po krótkiej bijatyce dowiaduje się, że musi iść do wieży Hydry.

Na miejscu spotyka Bloba, Silver Samuraia oraz Sabretootha. Po chwili dołącza do nich Dazzler, która zmienia się w Mystique. Raven informuje Erika, że nie mogła się oprzeć sytuacji i odesłała Alison na wakacje, samej stając się agentem S.H.I.E.L.D.. Darkholme przekonuje Magneto, że stworzyła na wyspie coś o czym marzyli. Erik jednak nie podziela zdania Mystique. Xavier był za pokojową koegzystencją ludzi i mutantów, on za dominacją osób z genem x. Kiedy jednak widzi, jak po ulicach rozchodzi się mutancki hormon wzrostu nie ma pojęcia co to za ideologia i uznaje ją raczej za koszmar. Mistrz magnetyzmu jest zawiedziony tym co tu zastał. Powala więc obecnych członków Brotherhood, uszkadza wieże Hydry i odlatuje helikopterem.

Nowa szkoła Xaviera. Cyclops zastanawia się, gdzie jest Magneto. Nigdy nie znikał na tak długo. Emma uspokaja Scotta, że kiedyś na pewno wróci.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 3 #16 Uncanny X-Men vol. 3 #16 Uncanny X-Men vol. 3 #16 Uncanny X-Men vol. 3 #16 Uncanny X-Men vol. 3 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.