Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #22

All-New X-Men #22

All-New X-Men #22

"The Trial of Jean Grey"

Postacie
Zapowiedź

• Przybycie do teraźniejszości oryginalnych X-Men wstrząsnęło uniwersum Marvela, ale dotychczas widzieliśmy tego efekty tylko na Ziemi.
• Kiedy obce rasy dowiadują się, że Jean Grey, gospodarz dla destrukcyjnej siły Phoenix, jest ponownie na Ziemi, postanawiają coś z tym zrobić.
• Teraz reszta oryginalnych X-Men oraz Guardians of the Galaxy musza uratować Jean Grey przed wypaczoną międzygalaktyczną sprawiedliwością!

Cytat

Jean Grey: "Find out we get married but you end up with Silver Boobs McGee... I'm dealing with it."

Streszczenie

Nowa szkoła Xaviera. X-23 trenuje w Danger Roomie, Beast pracuje w laboratorium, a Iceman bawi się w śniegu. W kawiarni spotykają się zaś Scott, Warren i Jean. Summers jest podirytowany, że Grey ciągle czyta w myślach innych bez pozwolenia. Dziewczyna jednak uważa, że nie jest łatwo tego nie robić. Powoli ich rozmowa zaczyna się opierać w połowie na słowach, a w połowie na myślach, przez co Angel jest skołowany. Dodatkowo Cyclops jest wściekły, że Jean zna przyszłość, dzięki telepatii, a szczególnie historie ich związku i nie chce nic powiedzieć reszcie drużyny. Grey zaczyna wyrzucać Summeroswi, że ten nie wie, z czym musiała sobie radzić. Dowiedziała się, że umarła. Dwa razy. Dowiedziała się, że cała jej rodzina umarła. Dowiedziała się, że pobrała się ze Scottem, a ten potem wdał się w romans z Emmą. I na końcu dowiedziała się, że ostatecznie umarła. Dziewczyna oznajmia, że jakoś sobie z tym radzi, po czym odchodzi.

Iceman leży na zewnątrz i nagle dostrzega nadlatujące z nieba światła. Okazuje się, że są to jacyś żołnierze, który atakują Drake'a. Po chwili ze szkoły wychodzą wszyscy podopieczni Shadowcat i starają się odeprzeć atak. Wychodzi im to średnio, gdyż po chwili wszyscy mutanci znajdują się w przezroczystych bańkach. Na miejsce przylatuje statek kosmiczny, który zabiera Jean na pokład i odlatuje. Po chwili bańki pękają, a X-Men starają się dogonić pojazd. Nic z tego jednak nie wychodzi. Kitty oznajmia drużynie, że rozpoznała napastników - są nimi Shi'ar. Kiedy mutanci zastanawiają się, dlaczego porwana została tylko Grey i jak ją odzyskać, do Ziemi podlatuje kolejny statek kosmiczny. Wysiadają z niego Guardians of the Galaxy. Peter Quill przedstawia drużynę i kiedy chce powiedzieć w jakim celu przybyli, orientuje się, że są spóźnieni.

Autor: Undercik

Galeria numeru

All-New X-Men #22 All-New X-Men #22 All-New X-Men #22 All-New X-Men #22 All-New X-Men #22 All-New X-Men #22 All-New X-Men #22 All-New X-Men #22 All-New X-Men #22 All-New X-Men #22 All-New X-Men #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.