Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #15

Captain America vol. 7 #15

Postacie
Zapowiedź

• Los Nuke.
• Tożsamość Dr. Mindbubble.

Streszczenie

W jaskini pod Wielkim Murem Chińskim jeden z uwięzionych bogaczy, nauczywszy się rotacji strażników, postanawia spróbować ucieczki. Kamieniem powala jednego z wartowników i wpada do windy, gdy jednak dociera wyżej, twarzą w twarz z nim staje Iron Nail. Łotr powala go swoimi kolcami, po czym wyjaśnia, że to, co bogacz przeżywa, jest typowym życiem robotnika – ciężka praca siedem dni w tygodniu bez nadziei na poprawę statusu. Stwierdza, że to ludzie tacy, jak niedoszły uciekinier wykorzystują ich, traktując jedynie jak kolejny zasób, wmawiając sobie, że są lepsi od innych. Oświadcza, że teraz to on będzie pracował do starości, a gdy bogacz prosi o śmierć, Iron Nail ujawnia, że jeśliby umarł, jego rodzina musiałaby zastąpić go w tym miejscu. I dlatego zostanie w jaskini, kopiąc donikąd.

W transportującym go helikopterze Nuke stwierdza, że nigdy nie podobało mu się to imię – zawsze był jednym z żołnierzy, walczącym na froncie z innymi. Agent Nick Fury oświadcza, że nazwali go tak, bo tym miał być – bronią gwarantującą kompletne zniszczenie. Gdy jednak okazało się, że bardziej zależy mu na ochronie towarzyszy, niż na zniszczeniu przeciwnika, Weapon Plus zaczęło go ulepszać, mieszając w jego umyśle i czyniąc odmowę rozkazów niemożliwą. Wskazuje na towarzyszącą im agentkę Lamię, której ojciec został uratowany przez Nuke'a w Wietnamie. Fury kontynuuje, stwierdzając, że był on dobrym żołnierzem i patriotą, został jednak oszukany, Nuke zapewnia więc, że jego generał wysyła go do akcji tylko wtedy, gdy zależy od tego bezpieczeństwo narodu. Captain America stwierdza jednak, że wojna się skończyła. Zdaje sobie sprawę z tego, że powrót do ojczyzny jest często najtrudniejszą częścią służby – przybycie do świata, którego  się nie rozpoznaje i w którym nie można się odnaleźć jest przerażające, ale trzeba zostawić przeszłość za sobą. Nick dodaje, że wiedzą, że to nie Nuke był odpowiedzialny za atak, lecz został wykorzystany, muszą jednak odnaleźć źródło jego rozkazów, super-żołnierz obiecuje więc pomóc. Gdy helikopter zbliża się do Hub, obserwujący to wszystko Iron Nail stwierdza, że jest już za późno, by powstrzymać upadek Zachodu – niedługo wszystkie sekrety S.H.I.E.L.D. wyjdą na światło dzienne.

Wróciwszy do swego mieszkania, Captain zaczyna się zastanawiać nad motywem ich nowego przeciwnika, stwierdzając, że być może chciał go zdyskredytować. Falcon zauważa, że ktokolwiek jest odpowiedzialny, włożył w ten zbyt dużo pracy, by chodziło tylko o to, Steve odpiera więc, że byłby to dobry pierwszy krok.

W Hub Nick zostawia Nuke'a w celi, dając mu chwilę na ochłonięcie i zapewniając, że wróci następnego dnia. Po jego wyjściu super-żołnierz pyta agentkę Lamię, czy to, co o niej powiedzieli było prawdą, a ta potwierdza i dodaje, że Nuke uratował życie jej ojca. Ten wspomina więc, że jako dziecko widział jedno z ostatnich nagrań Captaina America przed tym, jak zaginął pod koniec Drugiej Wojny Światowej. Powiedział on wtedy, że stanowi jedynie wsparcie dla zwykłych żołnierzy, którzy są prawdziwą siłą, dzięki której wygrają wojnę. Gdy agentka zapewnia, że oczyszczą go z zarzutów, ten prosi jedynie, by niezależnie od wyniku procesu, upewniła się, że ludzie będą pamiętać, że walczył u boku żołnierzy i że nie będą nazywali go "Nuke". Tymczasem obserwujący to wszystko Iron Nail zastanawia się, ilu z agentów w Hub wie, co tak naprawdę jest tam ukryte. Następnie uruchamia ukrytą w Nuke'u bombę, a gdy ta eksploduje, każe swoim ludziom przygotować smoka, by ruszyć z pomocą Horace'owi Littletonowi – przyjacielowi Shena, genialnemu naukowcowi, który pracował nad nowym projektem super-żołnierza, jego teorie zostały jednak wyśmiane. Pozbawiony budżetu, wykorzystał swe prototypowe serum, połączone z LSD, na sobie. Teraz, przez wyrwane z zawiasów gigantyczne wrota na wolność wychodzi Dr. Mindbubble.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #15 Captain America vol. 7 #15 Captain America vol. 7 #15 Captain America vol. 7 #15 Captain America vol. 7 #15 Captain America vol. 7 #15 Captain America vol. 7 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.