Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #14

New Avengers vol. 3 #14

New Avengers vol. 3 #14

"The Agamotto Gambit"

Postacie
Zapowiedź

• Brak.

Cytat

Lady: "How much? How much of your soul do you sell today?"
Doctor Strange: "All of it."

Streszczenie

"Wszystko umrze. Ty, ja, wszyscy na tej planecie. Nasze słońce, galaktyka i ostatecznie Wszechświat. To takie proste, nieuchronne i akceptuję to." To, czego Reed nie toleruje i uważa za nie do przyjęcia, to nienaturalne przyspieszenie tego końca. Dlatego wezwał do siebie Black Panthera, Captainów Britain – Briana i Betsy Braddocków – Doctora Dooma, Emmę Frost, Iron Mana i Yellowjacketa. Ponieważ z tym mają właśnie do czynienia, z końcem wszystkiego. W ich świecie, Ziemi-2319, po Czwartej Erze Apokalipsy Magneto zebrał mutantów, którzy przeżyli Drugi Holokaust i założył dla nich utopię w Wolnym Mieście Tian. Richards obawia się więc, że armia homo superior będzie przeszkodą w zwalczeniu Zderzenia, którego miejsce styku znajduje się właśnie w tym mieście. Gdy Illuminati tam docierają, odkrywają, że z drugiej Ziemi ktoś ku nim zmierza – Sidera Maris, Budowniczy Mostów Mapmakers.

W Zaginionych Krainach do Strange'a podchodzi pewien demon, wyjaśniając, że liczy się tu tylko transakcja i upewnia się, że mag zdaje sobie sprawę z waluty, którą honorują, a gdy ten potwierdza, wita go na Rynku Grzeszników. Pyta, czego Doktor poszukuje, a gdy ten odpiera, że pragnie potęgi pozwalającej na poruszenie nieba i ziemi, demon prowadzi go do Tronu.

Na Ziemi-2319 Illuminati i mutanci Tianu walczą z Sidera Maris, jeden z nich postanawia więc uruchomić znacznik, przyzywając na miejsce czwórkę Mapmakerów. Ci, widząc zagrożenie ze strony mutantów, przygotowują bombę genetyczną, która w kilka chwil zabija wszystkich z genem X znajdujących się na miejscu. Następnie, uznawszy świat za zdobyty, niszczą planetę, z której przybyli. Odsyłają pozostałych Illuminati, nie uznając ich za niebezpieczeństwo, ci jednak atakują. Mapmakers niewiele robią sobie z przeciwników, jedynie Captain Britain, dzięki jego związkowi z Multiversum, zaciekawia ich – choć tylko na tyle, by wyrazili zdziwienie, że nie zdecydował się uciekać. Doomowi tymczasem udaje się zabić jednego z przeciwników, pozostali uznają go więc za priorytet i atakują, przed wiązkami energii zasłania jednak Victora Richards. Widok śmierci przyjaciela paraliżuje Doctora, czyniąc go łatwym celem.

Na Rynku Grzeszników demon prowadzi Strange'a do Tronu – znajdującego się w pomieszczeniu, do którego można wejść tylko raz w życiu. Tam służki Pani – gigantycznej, srebrnej kobiety – tłumaczą Stephenowi, że ich "cennik" jest prosty – jeśli pragnie na przykład piątej części boskiej potęgi, będzie im winien piątą część swej duszy. Gdy Doctor potwierdza, że to rozumie i jest gotowy na transakcję, Pani powstaje, pytając, ile swej duszy chce poświęcić, a ten odpiera, że całą.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #14 New Avengers vol. 3 #14 New Avengers vol. 3 #14 New Avengers vol. 3 #14 New Avengers vol. 3 #14 New Avengers vol. 3 #14 New Avengers vol. 3 #14 New Avengers vol. 3 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.