Avalon » Serie komiksowe » Black Widow vol. 3 » Black Widow vol. 3 #1

Black Widow vol. 3 #1

Black Widow vol. 3 #1

"The Finely Woven Thread"

Postacie
Zapowiedź

• Znacie Natashę jako Mścicielkę i agentkę S.H.I.E.L.D., teraz dowiecie się co robi w czasie wolnym.
• Black Widow próbuje zadośćuczynić czynom ze swej przeszłości jako agentki KGB.

Streszczenie

Berlin. Bomber, który zterroryzował jeden z budynków, rozmawia przez ścianę z kobietą twierdzącą iż może mu pomóc uciec. Mężczyzna nie do końca jej wierzy, dlatego ona opowiada mu historię swojego życia. Mówi o tym, jak zabiła swoich rodziców, jak wyszła za mąż za dilera narkotyków, a później go zabiła, jak zaczęła mordować na zlecenie. W końcu udaje jej się go przekonać, że pracuje dla jego pracodawców i mężczyzna wpuszcza ją do pokoju. Kobieta usuwa detonator, po czym rozbija szyby w pomieszceniu. Rozkojarzony bomber daje się jej zakuć i w końcu orietuje się, że pracuje ona dla "tych dobrych". Jest wściekły i grozi jej, iż Chaos się nią zajmie. Kobieta nie przejmuje się jego groźbami i wyrzuca go przez okno, uprzednio zabezpieczając go liną przed upadkiem. Chwilę później Black Widow wychodzi z budynku korzystając z windy, po drodze ściągając z głowy perukę.

Central Park. 22 godziny później. Black Widow spotyka się ze swoim prawnikiem o imieniu Isaiah, który uważa się także za jej menadżera. Mężczyzna radzi jej, by zwiększyła stawki za swoje usługi, bo na ten moment zbyt wiele nie zarabia. Natasha nie chce tego jednak słuchać, więc mężczyzna przedstawia jej kolejną ofertę - zabójstwo w Dubaiu. Black Widow zgadza się, po czym wraca do wcześniejszej rozmowy - nie chce myśleć o tej pracy jako o formie dochodu, ale bardziej jak o jej obowiązku. Gdy odchodzi, Isaiah wciska przycisk na swej walizce, z której zaczyna wydobywać się dym i zostawia ją na ławce.

Dubai. 36 godzin później. Do hotelowej windy wchodzi pan Lucas ze swoją ochroną. Chwilę później, do tej samej windy wchodzi sprzątaczka. Natasha unieszkodliwia windziarza, po czym zostawia w windzie strój sprzątaczki. Poprzez szyb windy wydostaje się poza hotel, by później po jego ścianie przedostać się do pokoju sąsiadującego z tym należacym do pana Lucasa. Podsłuchuje jego rozmowę na temat zbliżającego się spotkania i jego wagi dla interesów. Po chwili Black Widow wyciąga swoją broń i opuszcza apartament, gdy do pokoju Lucasa wchodzą umówieni goście. Kobieta robi trochę hałasu na zewnątrz by wywabić kolenych ochroniarzy z pokoju i  po kolei ich unieszkodliwić, raniąc ale nie zabijając. Gdy nie pozostaje już nikt inny oprócz Lukasa i jego partnera do negocjacji, Natasha wkracza do pokoju, uprzednio oślepiając ich jednym z granatów. Szybko zakłada kamizelkę kuloodporną na pierś Lukasa i informuje go iż wynajęto ją, by zabić jego mordercę. Każe mu stanąć przy oknie, a gdy obrywa on pociskiem, kobieta lokalizuje połżenie snajpera i wystrzeliwuje pocisk w jego kierunku. 

Nowy Jork, ukraińska dzielnica. 15 godzin później. Natasha opowiada kotu, który nie może się od niej oderwać, jak spędziła ten dzień. Prosi go, by nie przywiązywał się zbytnio do niej, a następnie wraca z tarasu do swojego mieszkania, by umyć kieliszek po winie, jednocześnie wciąż mówiąc iż nidgy nie pogodzi się ze swoim losem i nikt nie pozna jej prawdziwej historii.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Black Widow vol. 3 #1 Black Widow vol. 3 #1 Black Widow vol. 3 #1 Black Widow vol. 3 #1 Black Widow vol. 3 #1 Black Widow vol. 3 #1 Black Widow vol. 3 #1 Black Widow vol. 3 #1 Black Widow vol. 3 #1 Black Widow vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.