Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #25

Avengers vol. 5 #25

Avengers vol. 5 #25

"Carve a Hole... Climb Inside"

Postacie
Zapowiedź

• Dla X-Men zadziałało, czemu więc nie dla Mścicieli? Oto All-New Avengers!
• Śmierć Mściciela.

Cytat

Scientist Supreme: "All the impossible odds... All the improbable possibilities... We mined Everything for any possible thing, and what did we find? The Avengers!"

Streszczenie

Nowy Jork. Maria Hill ląduje w okolicy krateru powstałego w mieście, otoczonego kordonem S.H.I.E.L.D.. Dociera do specjalistów zajmujących się znaleziskiem, ci więc stwierdzają, że egzotyczne cząstki znalezione na wierzchnich warstwach ubrania sugerują, że mają do czynienia z "wędrowcem", być może atemporalnym. Sugerują kolejne testy, agentka bez tego jednak rozpoznaje ciało Hanka Pyma.

Cztery godziny wcześniej. Agenci AIM transportują obiekt z antymaterii, zdobyty w Strefie Negatywnej, i umieszczają go w przygotowanej do tego komorze. Zapewniają Forsona i Superię, że dzięki temu nowemu źródłu energii będą w stanie wydajniej zasilać Auger, powinni mieć też możliwość "wydobywania" wielu obiektów za jednym zamachem. Scientist Supreme postanawia więc sprawdzić tę teorię i uruchamia urządzenie, gdy jednak widzi, co ono wykryło, ogłasza alarm – przez portal przechodzą bowiem Avengers: Captain America, Ant-Man, Hulk, Iron Man, Thor i Wasp, a w każdym razie na to wygląda. Przybysze również są zdziwieni zastałą sytuacją, "Janet" stwierdza jednak, że celujący do nich oddział agentów jest poprawą w stosunku do końca świata, przed którym dopiero co uciekli. Po namyśle Forson każe swoim mocom spocząć, wyjaśniając, że herosi trafili na AIM Island. Superia dodaje, że trafili oni na inną Ziemię, Auger służy bowiem do "wydobywania" z Multiverum przedmiotów i postaci, które inaczej czekałaby zagłada. Słysząc to, "Iron Man" postanawia zbadać sytuację dogłębniej i każe "Thorowi" teleportować drużynę. Do Forsona dopadają tymczasem inni naukowcy, oświadczając, że test był stuprocentowym sukcesem, jeśli nie liczyć intruzów z innego świata – analizy przeprowadzone przez urządzenie potwierdzają ich przypuszczenia. Scientist Supreme postanawia przejść zatem do drugiej fazy.

"Avengers" tymczasem trafiają do Nowego Jorku, nigdzie jednak nie mogą znaleźć swojej Fortecy. Uznają, że być może na tym świecie drużyna nigdy nie powstała i że mogliby kontynuować tu swoją misję. Widząc, że zbierają się wokół nich postronni, "Thor"przyzywa pioruny, by ukarać ich za nie padanie przed nim na kolana. Ogłasza, że ta Ziemia jest światem Mścicieli.

Teraz. Maria Hill prezentuje nagranie pierwotnego ataku "Thora" – po którym wszystkie urządzenia zdolne do nagrania dalszych wydarzeń zostały zniszczone. Dodaje, że choć znalezione ciało wygląda jak Hank Pym, jej naukowcy stwierdzili, że być może wcale nim nie jest. Maria musi jednak tak, czy inaczej wypełnić swoje obowiązki, pyta więc zebranych Avengers, gdzie byli trzy godziny temu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #25 Avengers vol. 5 #25 Avengers vol. 5 #25 Avengers vol. 5 #25 Avengers vol. 5 #25 Avengers vol. 5 #25 Avengers vol. 5 #25 Avengers vol. 5 #25 Avengers vol. 5 #25 Avengers vol. 5 #25 Avengers vol. 5 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.