Avalon » Serie komiksowe » Avengers World » Avengers World #1

Avengers World #1

Postacie
Zapowiedź

• Avengers wrócili z kosmosu, ale tymczasem na Ziemi pojawiły się nowe zagrożenia, które zmuszą Mścicieli do dania z siebie wszystkiego.
• W jeden dzień, los całej planety zostanie odmieniony.

Cytat

Shang-Chi: "Remember, to die with honor is best... But it's still dying."

Streszczenie

Na pokładzie Helicarriera Illiad Captain America i Bruce Banner – pierwszego dnia "nowej ery" współpracy między S.H.I.E.L.D. a Avengers – udają się na spotkanie z Marią Hill. Gdy docierają na mostek, Dyrektor Hill oświadcza, że otrzymują nietypowe odczyty z okolicy Reginy w Kanadzie – jednym z miejsc detonacji bomb genezowych. To jednak nie jest problemem na skalę taką, jak pozostałe, z którymi muszą się zmierzyć: prawie całe wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych boryka się z najróżniejszymi klęskami żywiołowymi, od trzęsień ziemi po huragany i powodzie – a ich liczba sugeruje, że ktoś za tym stoi. Podczas, gdy Captain Marvel, Hyperion i Thor próbują załagodzić sytuację, Bruce, wraz z paroma agentami, zaczyna szukać odpowiedzialnego. Tymczasem, na drugim końcu świata, w Madripoorze, mają miejsce zamieszki na niespotykaną skalę – nawet Wolverine, który jest na miejscu z Black Widow i Falconem, nie widział tam nigdy czegoś takiego. Shang-Chi tymczasem zakrada się do jednej z okolicznych świątyń. Innym miastem z nietypowym problemem jest Velletri we Włoszech, którego wszyscy mieszkańcy zniknęli, podobnie, jak wysłany kilka godzin temu na miejsce oddział. Po przybyciu do miasta Hawkeye, Nightmask, Spider-Woman i Starbrand odnajdują dziwny monolit, a Kevin, słysząc coś, dotyka go. Nagle chwytają go wystrzeliwujące z monolitu macki, a po chwili Helicarrier traci łączność z drużyną. Bruce tymczasem oznajmia, że znalazł przyczynę "ataku" na wybrzeże – wywołuje je AIM Island, która zaczyna rozwijać się – i rosnąć – w niespotykanym tempie. Słysząc to, Captain wysyła do akcji Smasher, która znajduje się na miejscu z Cannonballem i Sunspotem.

Madripoor. Shang-Chi dopada do strażnika Hand, od którego żąda odpowiedzi. Ten stwierdza, że heros przybył za późno – nowy lider Hand, Gorgon, zbudził bestię. W następnej chwili cała wyspa trzęsie się w posadach, po czym zaczyna się wznosić, ulokowana na grzbiecie gigantycznego smoka z lokalnych legend.

S.H.I.E.L.D. tymczasem odzyskuje kontakt z drużyną Hawkeye'a, która została przeniesiona do podziemi Velletri. Gdy stają przed podziemnym miastem, Starbrand łapie się za głowę krzycząc, że głosy próbują ich ostrzec – głosy umarłych.

Cannonball, Smasher i Sunspot docierają do Barbudy, odmienionej nie do poznania – gigantycznej i z olbrzymimi budowlami wznoszącymi się, gdzie okiem sięgnąć. Nagle wylatuje im naprzeciw agent AIM, który uderza w nich strumieniem energii, a następnie wytwarza wokół wyspy pole siłowe.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers World #1 Avengers World #1 Avengers World #1 Avengers World #1 Avengers World #1 Avengers World #1 Avengers World #1 Avengers World #1 Avengers World #1 Avengers World #1 Avengers World #1 Avengers World #1 Avengers World #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.