Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 3 » Guardians Of The Galaxy vol. 3 #11

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #11

Postacie
Zapowiedź

• Crossover z All-New X-Men.
• Kiedy obca rasa dowiaduje się, że Jean Grey jest na Ziemi, postanawia wytoczyć jej proces za zbrodnicze czyny Dark Phoenix. Tylko X-Men i Guardians of the Galaxy mogą jej pomóc.

Streszczenie

Knowhere. Peter siedzi przy barze i popija trunki. Po chwili podchodzi do niego Gamora. Kosmitka pyta się Quilla co robi w tak oczywistym miejscu, skoro jest poszukiwany. Star-Lord oznajmia, że to pierwsze miejsce w którym ktoś może go szukać, więc na pewno ktoś już to był po niego, po drugie jego ojciec ściga teraz Thanosa, a Peter spadł na drugi plan. Kobieta pyta się więc jakie mają plany Quill prosi Gamorę aby spojrzała w poliże brzucha, gdzie znajduje się wycelowany przez Star-Lorda pistolet, a następnie pyta ją, kim naprawdę jest. Peter dość szybko orientuje się, że ma do czynienia ze Skrullem. "Gamora" oświadcza mu, że się nie mylił co do J'Sona, z tą różnicą, że może Star-Lord nie jest szukany przez armię Spartax, ale za to jego ojciec zatrudnił całą masę łowców nagród do tego celu. Quill po chwili zaczyna bełkotać i upada na blat baru.

Gladiator zwołuje zebranie Rady Galaktycznej. Oznajmia, że na Ziemi wydarzyło się coś oprócz inwazji Thanosa. Do teraźniejszości zawitała Jean Grey, znana bardziej jako Phoenix. J'Son pyta, czy ma to związek z zaburzeniem czasoprzestrzeni które miało miejsce ostatnio [patrz Age of Ultron #10 – dop. Undercik]. Supreme Intelligence oznajmia, że młoda mutantka raczej nie ma związku z tym wydarzeniem. Kallarak informuje więc zebranych, że chce osądzić dziewczynę, za jej czyny z przeszłości. Przywódca Spartax pyta jak Shi'ar chcą to zrobić, skoro technicznie Jean jeszcze nie popełniła przestępstwa. Dla poddanych Gladiatora nie ma to jednak większej różnicy. Zresztą nie o słuszności swoich czynów chciał rozmawiać, tylko o tym, że zaprasza wszystkich zebranych na proces Grey. 

Statek Guardians of the Galaxy. Tony Stark dzwoni do drużyny aby podziękować za wspólnie spędzony czas. 

Knowhere. Angela i Gamora przyglądają się bronią na bazarze. W pewnym momencie dostrzegają Skrulla o wyglądzie córki Thanosa i nieprzytomnego Quilla. Kobiety natychmiast odbijają swojego kompana, a Angela ucina głowę zmiennokształtnemu kosmitcie. 

Statek Guardians of the Galaxy, tydzień później. Po ostatnim spotkaniu z Badoon, Rocket zbudował coś na kształt radia, które odbiera sygnały nadawane przez tą rasę kosmitów. Nastawił wyszukiwanie, aby urządzenie informowało go, kiedy nastąpi wzmianka o Ziemi. Przed chwilą szop otrzymał powiadomienie. Drużyna odsłuchuje nagranie, w której Badoon nie dowierzają Shi'ar, że nosiciel Phoenixa żyje i znajduje się na błękitnej planecie. Kosmici rozmawiają też o absurdalnym procesie który chce wytoczyć Gladiator i o tym, jak nisko Shi'ar upadli. 

Guardians zastanawiają się, czy to nie są kolejne bujdy wymyślane Badoon. Po chwili Rocket zauważa, że do Ziemi zbliżają się jakieś statki. Okazuje się, że są to Shi'ar. Strażnicy natychmiast ruszają za nimi i lądują na planecie. Problem w tym, że się spóźnili, a Jean została już porwana.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #11 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #11 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #11 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #11 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #11 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #11 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #11 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #11 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #11 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.