Avalon » Serie komiksowe » All-New Invaders » All-New Invaders #1

All-New Invaders #1

All-New Invaders #1

"Gods and Soldiers" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Imperium Kree planuje podbić galaktykę korzystając z broni, która da im na usługę armię bogów nordyckich!
• Captain America, Namor, Winter Soldier i oryginalny Human Torch muszą uratować Ziemię!

Streszczenie

Jakiś czas temu. Oddział Kree stoi nad zabitym Fangiem, członkiem Gwardii Imperialnej Shi'ar. Odnajdują fragment "God's Whisper" ukryty przez Namora i opuszczają pustynię w okolicy Farafry w Egipcie.

Blaketon w stanie Illinois. Właściciel miejscowego warsztatu samochodowego, Roger, odnajduje swojego pracownika, Jima Hammonda, i wysyła go na przerwę obiadową. Jim udaje się więc do pobliskiej jadłodajni, rozmyślając o tym, co ostatnio przeżył jako Human Torch. Wspomina swoje spotkanie z Descendants, którzy przyjęli go jako jednego z siebie, a on w zamian pozwolił im spłonąć. Gdy kończy posiłek, wraca do pracy, tam jednak odkrywa, że jego szef został zabity przez dopiero co przybyłą Tanalth the Pursuer. Human Torch wpada w złość i atakuje ją, szybko przenosząc walkę na zewnątrz. Tam Kree strzela do niego z miotacza...

Trafiony, Torch "przenosi się", w każdym razie duchem, do przeszłości. Widzi siebie samego, a także Bucky'ego, Namora i Majora Liberty walczących przeciwko nazistom barona Struckera. Dowódca, wykorzystując pewne urządzenie, rozkazuje Heli zająć się aliantami, a ta zabija atakujących ją żołnierzy. Major Liberty jest pewien, że sobie z nią poradzi w związku ze swoim połączeniem z martwymi z historii Stanów Zjednoczonych, bogini jednak niewiele sobie z tego robi i w kilka chwil zmienia go w wysuszony szkielet.

Z powrotem w teraźniejszości Tanalth stwierdza, że miotacz odnalazł stłumione wspomnienie androida, a także miejsce, w którym ukrył on fragment urządzenia, którego nazista użył do kontroli bogini – jedyny, który został jej do odnalezienia. Jim atakuje, roztapiając jej miotacz, ta postanawia go więc ukarać, strzelając z Universal Weapon w stronę gapiów. Torchowi udaje się ich ocalić, otwiera się jednak na atak przeciwniczki. Powalony, może jedynie patrzeć, jak kosmitka zbliża się, by zadać ostateczny cios, wtedy jednak na miejsce przybywają Captain America i Winter Soldier.

Na Hali obserwuje to wszystko Supreme Intelligence, który stwierdza, że wszyscy gracze się zbierają – a to wszystko dzięki uwięzionemu Namorowi.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New Invaders #1 All-New Invaders #1 All-New Invaders #1 All-New Invaders #1 All-New Invaders #1 All-New Invaders #1 All-New Invaders #1 All-New Invaders #1 All-New Invaders #1 All-New Invaders #1 All-New Invaders #1 All-New Invaders #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.