Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #21

Deadpool vol. 3 #21

Deadpool vol. 3 #21

"Deadpool vs. S.H.I.E.L.D." - part 1

Postacie
Zapowiedź

• S.H.I.E.L.D. wystawia Deadpoolowi rachunek!
• Teraz tego pożałują!

Cytat

Preston: "I can't believe you shot yuorself in the head to get out of seeing a movie."
Deadpool: "The worst movie."
Preston: "There were other people in that theater!"
Deadpool: "I used a silencer!"
Preston: "That's not what I meant!"

Streszczenie

W umyśle Deadpoola do Wade'a i Preston podchodzi Doctor Strange, który przyznaje, że choć wyczuł, że ktoś manipulował wspomnieniami najemnika, nie spodziewał się aż takiej ingerencji. Dochodzi jednak do wniosku, że być może to dobrze, że Wade nie pamięta wszystkiego, co naukowcy Weapon Plus mu zrobili i przechodzi do kwestii agentki. Wyjaśnia, że nie ma łatwego sposobu na jej "wyciągnięcie" – mógłby spróbować umieścić ją w przestrzeni astralnej, to jednak byłoby tylko częściowym rozwiązaniem problemu. Radzi poczekać, aż otrzymają informacje z S.H.I.E.L.D. i się zrelaksować.

Agent Adsit udaje się do sklepu z konfekcją damską i udaje się do przebieralni, gdzie recytuje hasło. Dotarłszy do ukrytego laboratorium specjalizującego się w LMD, stwierdza, że ma dla pracującej tej agentki zlecenie, którego nie mógł przekazać oficjalnie. Gdy kobieta dowiaduje się, że chodzi o LMD agentki Preston, nie może uwierzyć, że potrzebują oni nowej. Słysząc to, Adsit pyta, o co chodzi i kim są "oni".

"Preston" tymczasem zajmuje się sprzedażą zaawansowanej broni na czarnym rynku, handlem prochami, a nawet, z jakiegoś powodu, zagrabianiem liści na podwórku pewnej rodziny.

Jakiś czas później Adsit melduje się w gabinecie agenta Gormana, informując go o LMD Preston. Gdy przełożony pyta, jakim cudem się o tym dowiedział, Adsit ujawnia, że Preston przeżyła, przeniesiona przez Michaela do umysłu Deadpoola, i prosiła o stworzenie dla niej nowego ciała. Gorman zapewnia, że się tym zajmie i odsyła agenta, po czym kontaktuje się ze swoimi wspólnikami, każąc im wystawić list gończy za Deadpoolem. Informacja – wraz z kwotą nagrody, dziesięcioma milionami dolarów – trafia do najróżniejszych najemników, w tym do Crossbonesa, który uznaje, że odnalezienie Wade'a jest praktycznie niemożliwe. Wtedy jednak zauważa Deadpoola wychodzącego z kina, gdzie zaciągnęła go Preston. Podczas, gdy obaj "lokatorzy" umysłu Wade'a kłócą się na temat filmu, Rumlow przygotowuje się do strzału, Wilson zauważa go jednak w witrynie sklepu i unika pocisku. Rusza do walki, podczas której dowiaduje się o nagrodzie za swoją głowę. Daje przeciwnikowi szansę na poddanie się, a gdy ten z niej nie korzysta, Deadpool zaciąga go do parku, gdzie przejeżdża po nim skradzioną dorożką. Życzy parze młodej na siedzeniach pasażerskich miłego pobytu w Nowym Jorku i zaciąga nieprzytomnego Crossbonesa do przygotowanego dla nich balonu, który wypuszcza w powietrze. Po chwili spomiędzy krzaków wychodzi ku niemu LMD Preston, która zapewnia, że zabierze go do Adsita.

Agent tymczasem spotyka się z pewną postacią na podziemnym parkingu, meldując, że poinformował Gormana o LMD. Jego rozmówca dziękuje mu i zapewnia, że dzięki temu dorwą tak Gormana, jak i jego wspólników, po czym prosi o przekazanie Preston, że ją uratują – Phil Coulson jej to obiecuje.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #21 Deadpool vol. 3 #21 Deadpool vol. 3 #21 Deadpool vol. 3 #21 Deadpool vol. 3 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.