Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #8

X-Men vol. 3 #8

X-Men vol. 3 #8

"Muertas" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Lady Deathstrike buduje zupełnie nowe imperium a X-Men są jej ...!
• Bez swojej technologii, Karima próbuje przypomnieć sobie kim była.
• Przedstawiamy... Frenzy!

Streszczenie

Instytut Jean Grey, nocą. Alarm budzi Psylocke, która rusza za intruzem. W tym samym czasie Rachel zaczyna monitorować sytuację i informuje, co było celem włamywacza – "teczka" zawierająca wszystkie dane na temat Arkei, w tym i dysk, na którym jest zachowana próbka istoty.

Wkrótce później. Rachel kontaktuje się z Johnem Sublime, którego informuje o zdarzeniu. Ten jest już jednak w rezydencji Cortesów, gdzie próbuje przekonać Anę/Yuriko, że nie jest to dobry pomysł. Wyjaśnia, że jego siostra jest potężną inteligencją zarażającą urządzenia i najgroźniejszym przeciwnikiem, z którym ludzkość kiedykolwiek się zetknęła. Właśnie przybyła Typhoid Mary tymczasem prezentuje swojej pracodawczyni skradzione akta. Gdy kobieta sięga po dysk, Sublime wyrywa jej go z rąk, z zaskoczeniem odkrywa jednak, że próbka jest nieaktywna. Stwierdzając, że nie wiedział, że jego siostra jest śmiertelna, dochodzi do wniosku, że zmienia to całą sytuację. Spytany, wyjaśnia, że Arkea przybyła na Ziemię w meteorycie, który rozpadł się w atmosferze, nie zamierza jednak ujawniać nic więcej – Mary jednak wyciąga potrzebne informacje z jego umysłu. Gdy łotrzyce znikają, do pokoju wpada Psylocke, która pomaga Sublime'owi się podnieść.

Wkrótce później, w Norwegii. Wysiadające z samolotu Lady Deathstrike i Mary trafiają na zaskoczoną ich obecnością Enchantress, która wyjaśnia, że została zesłana w to miejsce przez Thora, który odebrał jej moce i stworzył wokół pole siłowe, którego przebicie wywołało utratę zasilania w samolocie. Potwierdza, że jakiś czas temu w okolicy spadł meteoryt, Deathstrike oferuje więc, że uczyni ją potężniejszą, niż kiedykolwiek, jeśli je tam zaprowadzi.

W Instytucie Jubilee spotyka się z Bling!, która narzeka na Mercury i jej reakcję na propozycję randki. Nagle, ni z tego, ni z owego całuje Jubilee, a zanim ta jest w stanie cokolwiek powiedzieć, M wzywa ją do akcji.

W Norwegii Typhoid Mary zatrzymuje Lady Deathstrike, nim ta zdoła sięgnąć po meteoryt. Oświadcza, że chce zostać jej wspólniczką, a nie tylko najemniczką. Stawia swój warunek – jej świadomości mają zostać scalone w jedną. Ana/Yuriko zgadza się, oświadczając, że pora, by stały się czymś więcej, niż spółką – ogłasza powstanie Sisterhood.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #8 X-Men vol. 3 #8 X-Men vol. 3 #8 X-Men vol. 3 #8 X-Men vol. 3 #8 X-Men vol. 3 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.