Avalon » Serie komiksowe » Indestructible Hulk » Indestructible Hulk #17

Indestructible Hulk #17

Indestructible Hulk #17

"Humanity Bomb" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• "Inhumanity" Tie-In.
• Ludzkość powierzyła uratowie Ziemii Bruce'owi Bannerowi.
• Kto pracuje przeciwko Bannerowi?
• Gdy Hulk nie ma czego rozwalić, czy może to zrobić Banner?

Streszczenie

W laboratorium Bruce'a Bannera Tony Stark i Hank Pym zastanawiają się nad rozwiązaniem problemu chmury terrigenu rozprzestrzeniającej się po świecie, właśnie przybyły Bruce każe im się jednak wynosić. Zapewnia, że rozumie, że mają do czynienia z kryzysem, zauważa jednak, że jest on światowym ekspertem w temacie monstrualnych transformacji wywołanych promieniowaniem i prosi, by pozostali geniusze-herosi mu zaufali. Stark i Pym dają mu więc 24 godziny i odlatują. Następnego dnia, z pomocą swoich laborantów, Bruce znajduje rozwiązanie problemu, gdy jednak chce je przetestować, dowiaduje się, że jego podwładni zostali uziemieni w oczekiwaniu na "C-47". Banner już zamierza się zacząć wykłócać z Hill, wtedy jednak na miejscu zjawiają się Pym, Stark i towarzyszący im Hank McCoy. Bruce jest poirytowany, że nie poczekali nawet do końca wyznaczonego czasu, Veteri przypomina jednak, że ich projekt jest już zakończony i proponuje, by go zaprezentować. Banner prowadzi więc pozostałych do pomieszczenia, w którym znajduje się... bomba. Widząc to, herosi zaczynają krytykować pomysł, a gdy chcą zacząć w niej grzebać, Bruce w końcu nie wytrzymuje i zaczyna się zmieniać. Już jako Hulk stwierdza, że bomba należy o niego i ją porywa. Herosi ruszają jego śladem, a gdy Jessup proponuje, by również tak zrobić, pozostali przypominają mu o ich "szlabanie". Melinda sprawdza, co oznacza wspomniana sygnatura i odkrywa, że u jednego z nich został wykryty gen Inhuman.

W Norman w Oklahomie pewien domorosły biznesmen próbuje sprzedać "skafandry ochronne" dla rodzin obawiających się zbliżającej się chmury, jak się jednak okazuje, nie są one odporne na lądującego na nich Hulka. Wkrótce na miejsce docierają Avengers, a podczas gdy Iron Man atakuje Zielonego, Giant-Man chwyta bombę. Próbuje ją zmniejszyć, jej promieniowanie nie pozwala mu jednak na to, a przeciążenie łamie mu rękę. Hulk tymczasem uwalnia się od Starka i ciska nim w stronę quinjetu, przez co Beast traci kontrolę nad pojazdem. Zaczyna on spadać prosto w stronę Hulka, który odzyskał bombę, jedynym sposobem więc, by uratować przyjaciół, jest dla Iron Mana wystrzelenie salwy z stronę Zielonego i zdetonowanie tajemniczego ładunku. Tony ma pewne obiekcje, McCoy zauważa jednak, że ocenili projekt Bannera, nawet mu się nie przyglądając i stwierdza, że może on działać. Dodaje, że Tony najlepiej zna Bruce'a i pyta, czy ufa mu na tyle, by pozwolić mu spróbować ocalić świat, a po chwili namysłu Stark strzela do Hulka, detonując bombę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Indestructible Hulk #17 Indestructible Hulk #17 Indestructible Hulk #17 Indestructible Hulk #17 Indestructible Hulk #17 Indestructible Hulk #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.