Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #25

Scarlet Spider vol. 2 #25

Postacie
Zapowiedź

• Ostatni numer!
• To koniec. Kaine zrobił co mógł, by być bohaterem. Zawiódł.
• Co z Houston? Kto przeżyje, kto umrze?
• Czy jest miejsce na tym świecie dla Scarlet Spidera?
• Gościnnie: Mexico.

Streszczenie

Plac budowy w Monterrey w Meksyku. W nocy kryminaliści dokonują jakiejś transakcji. Nagle ich uszu dobiega jakiś hałas. Po chwili jeden z nich zostaje wciągnięty w ciemny zaułek. Wychodzi stamtąd Hummingbird, stwierdzając, że przestępcy powinni się bać. W następnej nad nimi kamuflaż wyłącza Scarlet Spider. Po jakimś czasie, z torbą pełną pieniędzy, oboje odchodzą. Następnego dnia podróżują przez Meksyk, czemu nie pomaga nieumiejętność odczytania map przez Aracely oraz fakt, że po przekroczeniu granicy przestała ona mieć wizje. Nagle jednak zauważa kojota, który oświadcza, że Mictlan powstaje i znika. Kaine decyduje, że w tym miejscu rozbiją obóz, a nocą dziewczyna stwierdza, że tęskni za Houston i że jej kompan będzie musiał kiedyś porozmawiać o ostatnich wydarzeniach, ten jednak zaprzecza.

Tydzień temu, Houston. Opadając, Kaine łapie Aracely, po czym chwyta Wally'ego, Annabelle i Zoe w swoją sieć – tak, jak gruz opadający na przechodniów. Gdy ląduje na ulicy, Annabelle nokautuje krzyczącą o swej miłości do klona Zoe, uwagę Kaine'a zaprząta jednak Shathra, która ogłasza, że przybyła do tego świata, by pożreć Spider-Mana, klon jednak będzie wystarczył jej i jej dzieciom. Aracely stwierdza, że Kaine musi z nią walczyć, ten odpiera więc, że nie jest herosem. W tej chwili jednak obok niego spada jego kostium Scarlet Spidera.

Teraźniejszość, Mazatlan w Meksyku. Aracely próbuje dogonić Kaine'a, który oświadcza, że przybyli do miasta tylko po to, by uzupełnić zapasy. Nagle dziewczyna wyczuwa turystów w niebezpieczeństwie, klon jednak nie chce o tym słyszeć.

Tydzień temu. Scarlet Spider rzuca się na Shathrę, ta jednak jest szybsza i silniejsza od niego i rzuca nim jak szmacianą lalką. Gdy heros atakuje ją swoimi żądłami i wbija jeden z nich w jej głowę, ta rozstępuje się, a po chwili potwór zmienia się w chmarę os, które rozszarpują kostium Pająka. Gdy jednak Shathra wraca do swojej "stałej" formy, zostaje ostrzelana przez Wally'ego, rzuca się więc na niego. Wtedy jednak zostaje zaatakowana przez Scarlet Spidera, który przeistoczył się w Innego. Bestia rozszarpuje Shathrę, a gdy wraca do ludzkiej formy, Kaine zauważa uciekającą z przerażenia Annabelle. Wally jednak stwierdza, że on zajmie się policją, a przyjaciel powinien uciekać.

Teraz. Kaine siedzi na plaży, popijając drinki i zanurzając stopy w piasku, jak od początku planował, stwierdzając, że próbował być herosem i mu nie wyszło. Siedząca obok niego Aracely stwierdza jednak, że świetnie sobie poradził, ratując turystów w mieście.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #25 Scarlet Spider vol. 2 #25 Scarlet Spider vol. 2 #25 Scarlet Spider vol. 2 #25 Scarlet Spider vol. 2 #25 Scarlet Spider vol. 2 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.