Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man Team-Up » Superior Spider-Man Team-Up #7

Superior Spider-Man Team-Up #7

Postacie
Zapowiedź

• Dlaczego wszystko potoczyło się tak źle i dlaczego to wina Superior Spider-Mana?
• Każda osoba w Nowym Jorku zginie z rąk Sinister Six,
• Z Wielką Arogancją przychodzą Wielkie Konsekwencje.

Cytat

Mysterion: "I... I just want to go now. Can I go?"
Sun Girl: "Yeah... You do that. I'll have to beat you up later."

Streszczenie

Na szczycie Empire State Building pięcioosobowe Sinister Six torturuje uwięzionego Spider-Mana, stwierdzając, że to, co im zrobił, było znacznie gorsze od czegokolwiek, co uczynił nazywany łotrem przez społeczeństwo Doctor Octopus. Próbują też zmusić Lightmastera do uruchomienia akceleratora, ten jednak jest zbyt zdruzgotany śmiercią córki, by nawet zareagować, Vulture zrzuca go więc z wieżowca.

Tymczasem, nieopodal siedziby Parker Industries spod sterty gruzu uwalnia się jak najbardziej żywa Sun Girl. Dowiedziawszy się, gdzie znajduje się Sinister Six, udaje się w stronę wieżowca, w locie łapiąc swego ojca. Do walki z nią Electro wysyła Vulture'a i Mystriona, samemu zamierzając zasilić swoją mocą akcelerator. Spider-Man ostrzega, że jego moc różni się od energii używanej przez Lightmastera i jego córkę, efekty więc będą znacznie potężniejsze, Dillon jednak właśnie na to liczy i zaczyna ładować urządzenie. Wtedy jednak Sun Girl uwalnia Spider-Mana, który powala Chameleona i osłabionego Electro. Dziewczyna zajmuje się Vulturem i Mysterionem, który postanawia zbiec, problemem pozostaje jednak Sandman. Flint stwierdza, że mimo wszystko zawsze wierzył w Spider-Mana, to, co im zrobił, tym bardziej go więc zdruzgotało. Stwierdza, że Octopus miał rację i że powinni zniszczyć to miasto, wtedy jednak z pomocą Pająkowi zjawia się Sun Girl, która "lobotomizuje" piaszczystą formę Sandmana. Spider-Man próbuje się dostać do akceleratora i go wyłączyć, powstrzymuje go jednak wracający do gry Electro. Tego z kolei powala Sun Girl, która dopada do Pająka, pytając, co mogą zrobić. Gdy całe miasto zaczyna pochłaniać poświata, Spider-Man szepcze jej coś. Po chwili energia się rozprasza, a to za sprawą celnego strzału Selah, którym zniszczyła urządzenie. Spider wyjaśnia, że nie był w stanie dostać się do akceleratora na czas, dziewczyna uratowała więc miasto. Ta domyśla się jednak, że wszystko, co się stało, było winą herosa i odlatując stwierdza, że nie może uwierzyć, że kiedyś chciała być taka, jak on. Patrząc na zniszczenia, do których doprowadził, Spider-Man gorzko wspomina swoje słowa do umierającego Petera Parkera, gdy zapewniał, że będzie lepszym herosem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man Team-Up #7 Superior Spider-Man Team-Up #7 Superior Spider-Man Team-Up #7 Superior Spider-Man Team-Up #7 Superior Spider-Man Team-Up #7 Superior Spider-Man Team-Up #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.