Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #23

Superior Spider-Man #23

Superior Spider-Man #23

"Darkest Hours" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Otto Octavius coraz lepiej czuje się w skórze Petera Parkera.
• Czy oznacza to, że życie Flasha Thompsona zmierza ku końcowi?
• Czy nie zobaczymy już Venoma?

Streszczenie

Crime Master wypada ze swojej kryjówki, poddając się policji. Wewnątrz Venom postanawia się poddać, wierząc, że Spider-Man nie zabije więźnia. Jednocześnie jednak potajemnie wysyła część symbiota w stronę granatów dymnych, których detonacja pozwala mu na ucieczkę. W zamieszaniu Flash ukrywa się w przybyłej karetce, zmieniając kostium na strój ratownika.

W kryjówce Goblinów Green Goblin zauważa, że zapiski Carlie nie wspominają o tym, kto jest prawdziwym Spider-Manem, Menace proponuje więc, że wyciągnie to od "siostry". Zielony postanawia więc udać się na zewnątrz, by dać nauczkę Hobgoblinowi.

Peter i Anna Maria, obładowani zakupami, docierają do mieszkania Parkera. Dziewczyna zaczyna przygotowywać potrawy na spotkanie z May i Jay'em, wysyłając chłopaka do uporządkowania pokoju, zawalonego technologią Spider-Mana.

W szpitalu Venom zdobywa leki, które pomogą symbiotowi w regeneracji, po czym "pożycza" jeden z wózków inwalidzkich i wyjeżdża z budynku. Gdy zastanawia się, gdzie się ukryć, słyszy rozmowę o klubie MJ's, do którego policja, straż i ratownicy mają wstęp wolny. Słysząc imię Mary Jane Flash przypomina sobie o innym przyjacielu, którego mógłby poprosić o pomoc.

Na otwarciu klubu Mary Jane wita swych gości. Flirtuje przez chwilę z Pedro Oliverą, po chwili jednak podchodzi do niej Yuri Watanabe. Kapitan nie przyszła jednak się bawić - ujawnia, że Carlie Cooper zniknęła, a ostatni numer, na który zadzwoniła, należy do Watson. Po chwili w jej gabinecie obie odsłuchują ostrzeżenie o Peterze Parkerze, MJ zapewnia jednak, że nie wie, o co chodzi.

Do drzwi mieszkania Parkera puka Flash Thompson, który wyjaśnia, że przybył do Nowego Jorku w interesach i pyta, czy mógłby zostać na chwilę u przyjaciela. Przestawiona mu Anna Maria przypomina, że niedługo będzie miała miejsce operacja May, Peter jest jednak pewien, że Wirtham sobie poradzi. Wkrótce później w laboratoriach Parker Industries May wstaje ze stołu operacyjnego, dopiero po chwili zauważając, że nie potrzebowała do ruchu swojej laski.

W siedzibie Alchemax Jameson prezentuje Liz Allan i jej prawej ręce, Masonowi Banksowi, projekty Spider-Slayerów, wyjaśniając, że po śmierci ich twórców trafiły one w ręce miasta. Chce, by koncern zbudował dla niego roboty, które zastąpiłyby pancerze używane obecnie, Liz zleca więc to swym najlepszym ludziom - Tiberiusowi Stone'owi i jego asystentowi, Michaelowi O'Marze.

Spotkanie May i Jaya z Anną Marią nie przebiega najlepiej - ciocia jest zaskoczona, że Peter umawia się z karlicą i zadaje pewne niewygodne pytania. Parker wybucha, Flash stwierdza więc, że może powinien sobie pójść. Peter powstrzymuje go jednak, stwierdzając, że po sukcesie, jakim była operacja May, jest gotów na drugi etap - w pełni funkcjonalne protezy.

Godzinę później Flash leży już na stole operacyjnym. Zabieg nadzorowany jest przez Wirthama i Spider-Mana, który uruchamia sonogram - nastawiony tak, by uderzyć w symbiota. Ten ucieka, trafiając do przygotowanej tuby. Flash domyśla się, że Peter i Spider-Man od początku to planowali i próbuje wyjaśnić, że kontroluje swój kostium, teraz jednak Venom jest ranny, a co więcej - silniejszy, niż Pająk pamięta. Po chwili symbiot wydostaje się z uwięzienia i oplata Spider-Mana.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man #23 Superior Spider-Man #23 Superior Spider-Man #23 Superior Spider-Man #23 Superior Spider-Man #23 Superior Spider-Man #23 Superior Spider-Man #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.