Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #24

Avengers vol. 5 #24

Avengers vol. 5 #24

"Rogue Planet"

Postacie
Zapowiedź

• Captain America i Iron Man planują kolejną wersję Avengers.
• Planeta na kursie kolizyjnym z Ziemią!
• Gość z przyszłości.

Cytat

Tony Stark: "Never get married to the idea that it's enough. Because it isn't. It won't be."

Streszczenie

Budynki Baxtera, rok 3030. Do znajdującej się w wieżowcach siedziby Stark Experimental dobijają się strażnicy, Iron Man z tego czasu staje więc na platformie czasowej kontrolowanej przez starego Mandarina. Przez wrota w końcu przebija się Franklin Richards, który upewnia się, że "Rhodey" wie, co czyni i życzy powodzenia. Po chwili Iron Man znika w eksplozji temporalnej.

Avengers Tower, teraźniejszość. Podczas, gdy na dachu większość Mścicieli świętuje zwycięstwo nad Budowniczymi i Thanosem gigantycznym grillem, Captain America i Iron Man pracują nad składem drużyny. Steve stwierdza, że w związku z jego stanem zdrowia postanowił przenieść Wolverine'a do rezerwy, nadal też nie jest pewny co do Spider-Mana. Przekonał się za to do Starbranda i Nightmaska, których umieszcza na schemacie drużyny, Tony radzi jednak, by nie przywiązywał się za bardzo do pierwotnego modelu – być może wkrótce dwudziestu z górą Mścicieli stanowić będzie jedynie rdzeń drużyny, którą Cap będzie musiał pokierować. Rogers stwierdza, że drużyna dopiero co dokonała wielkich rzeczy, Stark nadal jest jednak czarnowidzem. Ten odpiera więc, że po prostu czuje, co przyniesie przyszłość. Tymczasem na dachu materializuje się Iron Man z roku 3030, przywódcy zespołu udają się więc na górę, by sprawdzić, co się dzieje. Tam przybysz dopada do Starka, upewniając się, że ma do czynienia z Tonym. Pyta też, który mają rok, a dowiedziawszy się tego, stwierdza, że nadal mają czas.

Iron Man 3030 wyjaśnia zebranym Mścicielom, czym są samotne planety i ujawnia, że jedna kieruje się prosto na Ziemię. Dodaje, że porusza się ona praktycznie po linii prostej, a to oznacza, że została wysłana w ich kierunku celowo. Nie czas jednak szukać winnych – muszą znaleźć sposób na jej powstrzymanie.

Parę tygodni później, marsjański Ogród. Avengers i Iron Man 3030 budują gigantyczną konstrukcję, która ma im pomóc w rozwiązaniu problemu. Gdy Mściciele zaczynają się martwić, czy zdążą ją dokończyć, Tony spotyka się z przybyszem z przyszłości, ten więc zapewnia, że maszyna jest już dostatecznie zaawansowana, by sama się replikować, dla pozoru jednak wysyła do pracy grupę robotów. Stark stwierdza też, że nie widział nawet, jak rozmówca wygląda pod maską i zaczyna zgadywać, że ma do czynienia ze sztuczną inteligencją. Po chwili zauważa, że Iron Man z przyszłości buduje coś, co nie jest przedstawione na żadnych schematach, słyszy jednak jedynie, że to prezent świąteczny.

Kilka dni później. Gdy konstrukcja jest gotowa, Manifold teleportuje ją – i wszystkich Avengers poza Hulkiem – na orbitę na drodze samotnej planety. Hulk rzuca się na nią, wbijając strukturę w planetę w miejscu przygotowanym przez Starbranda. Po uruchomieniu urządzenia planeta zostaje przesunięta w fazie tak, że "przenika" przez Ziemię, a wtedy Hyperion zatrzymuje i ustawia ją tak, by jej oś pokryła się z osią Ziemi. Thor kończy dzieła, uderzając w wyznaczone miejsce, a wyzwolona energia "zakotwicza" planetę przy Ziemi.

Jakiś czas później. Na dachu Avengers Tower Tony staje przed przybyszem z przyszłości, stwierdzając, że zmienił zdanie – żadna sztuczna inteligencja nie ryzykowałaby w ten sposób struktury czasu i przestrzeni. Iron Man zdejmuje więc swoją maskę, przedstawiając się jako Rhodey Stark, jego wnuczka. Wręcza mu urządzenie, które przygotowała – coś, co nazywa "alternatywą" do tego, co wydarzyło się pierwotnie – Mścicielom udało się zniszczyć planetę i uratować Ziemię, jej rozwiązanie przyniesie jednak Starkowi dodatkowe korzyści. Planeta może stać się źródłem niewyczerpalnej energii, nie taka jest jednak jej podstawowa funkcja. Jest ona bronią, lepszą, niż bomby z antymaterią czy Słoneczny Młot, nad którym pracują Illuminati. Znikając w strumieniu czasu Rhodey ujawnia, że niedługo nadejdzie kres tajemnic Tony'ego, a wszyscy jego przyjaciele go znienawidzą. Znikając, życzy mu szczęścia.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #24 Avengers vol. 5 #24 Avengers vol. 5 #24 Avengers vol. 5 #24 Avengers vol. 5 #24 Avengers vol. 5 #24 Avengers vol. 5 #24 Avengers vol. 5 #24 Avengers vol. 5 #24 Avengers vol. 5 #24 Avengers vol. 5 #24 Avengers vol. 5 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.