Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #14

Captain America vol. 7 #14

Postacie
Zapowiedź

• Falcon i Captain America walczą o życie!
• Zemsta Iron Nail nabiera formy.
• Jaka jest misja Nuke'a? I co ma wspólnego z Weapon Minus?

Streszczenie

Nrosvekinstan. Captain America walczy z Nukem, w końcu dając się ponieść emocjom – przez co traci koncentrację i daje się powalić. Gdy jednak jego przeciwnik staje nad nim gotów do wystrzału i stwierdza, że według jego rozkazów każdy, kto spróbuje go powstrzymać, musi zginąć, Rogers stwierdza, że jego rozkazy są fałszywe. Gdy Nuke zauważa, że przez cudzoziemców Ameryka wygląda źle, Steve zauważa, że on sam jest synem imigrantów – w jego czasach to Irlandczycy byli dyskryminowani i nienawidzeni. Pyta, czy to takiej Ameryki pragnie Nuke, po czym zapewnia, że wszystkie nacje i religie chcą tego samego – pokoju dla siebie i następnych pokoleń. Stwierdza, że to dlatego zostali żołnierzami, a wtedy Nuke odstępuje od niego i pomaga się podnieść. Rogers dziękuje, ściskając mu rękę, i obiecuje, że zapewni mu sprawiedliwy proces, wtedy jednak uwagę Nuke'a zwraca Samantha Chan. Widząc reporterkę, żołnierz ponownie wpada w furię i zaczyna ją ścigać, gdy jednak ma ją na swojej muszce, atakuje go Falcon. Zaczyna go okładać, stwierdzając, że atakując kraj, w którym inni żołnierze stracili życia, walcząc o pokój, pluje na ich poświęcenie, Nuke jednak stwierdza, że jako cywil nie ma on pojęcia o poświęceniu i powala go oświadczając, że ich "chłopcy" zginęli dla Ameryki. Następnie rusza śladem dziennikarki, w końcu odnajdując ją nad klifem. Ta, próbując uciec, opada, zostaje jednak uratowana przez Falcona, a Nuke'a atakuje Cap, pewien, że nie może już okazać litości. Sam tymczasem odstawia Samanthę przy jednej z dróg, pewien, że będzie tam bezpieczna, po czym oświadcza, że musi skonfiskować jej aparat. Ta protestuje, powołując się na wolność prasy i stwierdzając, że agencja, na którą nikt nie głosował i która stawia się nad prawem nie może jej dyktować, co ma robić. Prezentuje jednak herosowi aparat, stwierdzając, że może sam zdecydować, o jakie idee walczy, a po chwili namysłu Falcon odlatuje, zostawiając aparat w spokoju.

Nuke walczy z Captainem, stwierdzając, że nie ma on pojęcia, jak czuje się jego pokolenie – ci, którzy wrócili z Drugiej Wojny Światowej byli witani jak bohaterowie, podczas gdy oni przegrali swą wojnę, zostali zapomniani i stracili wszystko. Wściekły, Rogers dopada do przeciwnika, stwierdzając, że nie wie on, co to znaczy. Okładając go stwierdza, że każda wojna jest tak samo potworna, a on jedynie rozdrapuje stare rany, odbierając wszystko kolejnym rodzinom i tworząc nowych przeciwników. Stojąc nad powalonym Nukem unosi tarczę, gotów uderzyć jej kantem, powstrzymuje go jednak Sam. Ledwo żywy, Nuke stwierdza, że robił to tylko dla tych, którzy zostali zapomniani.

Jakiś czas później na miejscu zjawia się helikopter S.H.I.E.L.D.. Agent Nick Fury ujawnia, że nie muszą już ukrywać wydarzeń – do Internetu wyciekły bowiem zdjęcia Captaina ściskającego rękę Nuke'a. Widząc to, Steve pyta, czy Falcon odebrał reporterce aparat.

Chiny. Iron Nail przyznaje, że nie jest zadowolony z faktu, że musiał wykorzystać jedne z ostatnich prawych rzeczy, które pozostały w Ameryce, herosów i wolną prasę, przeciwko niej, zapewnia jednak, że dzięki temu będzie w stanie uczynić Stany Zjednoczone lepszymi – tak, jak Niemcy stały się lepsze po zniszczeniu Rzeszy. By jednak to zrobić, najpierw muszą pozbyć się nowego Gestapo – musi wbić żelazny gwóźdź w serce S.H.I.E.L.D..

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #14 Captain America vol. 7 #14 Captain America vol. 7 #14 Captain America vol. 7 #14 Captain America vol. 7 #14 Captain America vol. 7 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.