Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #15

Uncanny Avengers #15

Uncanny Avengers #15

"Rapture"

Postacie
Zapowiedź

• Po wielu zgonach w poprzednim numerze, zespół jest w rozsypce.
• Los ludzkości zależy od Thora - czy pokona dwóch Apocalypse'ów?
• W międzyczasie: Wasp vs. Sentry!

Streszczenie

Gdy Captain America i Havok przemierzają korytarze Arki Apocalypse Twins, planując następny ruch, Alex nagle zostaje teleportowany. Gdy na Ziemi wszyscy mutanci zaczynają znikać, na statku walczący z Wolverinem Daken i Grim Reaper wytykają mu, że jedynym, co musieli zrobić Apocalypse Twins, by osiągnąć swój cel, było skłócenie Unity Squad. Podczas bowiem, gdy "herosi" walczyli między sobą, oni pracowali razem, by osiągnąć to, czego oni nigdy nie byli w stanie zrobić. Gdy obaj mutanci znikają, Wilson zauważa też, że podoba mu się, co Bliźnięta planują z Ziemią. Tymczasem Uriel gratuluje siostrze, że przewidziała ona zdradę Scarlet Witch – Wanda nie wiedziała bowiem, że jej moc potrzebna była jedynie do sprowadzenia mutantów na statek, a przeniesienie ich do komór odbywało się już automatycznie. Gdy ostatni mutanci trafiają na pokład, postanawiają opuścić swoją pomniejszoną Galaktykę.

Na zewnątrz Wasp próbuje uciec Sentry'emu, dostać się do statku i zniszczyć tamę tachionową, która powstrzymuje innych przed podróżami w czasie, wtedy jednak jednostka znika jej sprzed nosa. Reynolds chwyta ją, Janet jednak powiększa się i przygniata go. To na niewiele się zdaje, zostaje bowiem powalona przez kontrolowane przez Jeźdźca kamienne kolosy. Sentry tymczasem staje przed nią, oświadczając, że przeniesienie mutantów jest najlepszym sposobem na ocalenie ludzkości, a on nie pozwoli jej skrzywdzić. Gdy staje nad Janet, ta poraża go wiązką energii, Bob jednak jedynie zrywa poparzoną twarz i stwierdza, że ciało jest jedynie powłoką, co zrozumiał, gdy umierał setki razy w Słońcu. Oplatając Wasp mackami oświadcza, że jest Strażnikiem Ludzkości i Apokalipsą, wtedy jednak powala go właśnie przybyły Thor. Obaj zaczynają walczyć, a podczas ich potyczki Janet zauważa dżdżownicę i zaczyna skupiać się na odpowiedniej częstotliwości, w końcu przyzywając gigantycznego czerwia, który pożera Sentry'ego.

Na pokładzie Arki Bliźnięta czekają na kogoś, radując się, że w końcu udało im się zemścić na Kangu. Za nimi zakrada się Captain America, który dowiaduje się w ten sposób o śmierci Scarlet Witch i Wonder Mana. Rzuca się na nich, ci jednak zdawali sobie sprawę z jego obecności i zaczynają walkę, którą szybko wygrywają. Cytując wersy Pisma Świętego o Potopie, zmuszają Rogersa do wyjrzenia przez okno na Ziemię, nad którą właśnie pojawił się Exitar, Kat Celestiali. Eimin ogłasza, że tak, jak Scarlet Witch powiedziała kiedyś "Nigdy Więcej Mutantów", ona mówi teraz "Nigdy Więcej Ludzi" i wysyła w Capa kule kwasu.

Nad Ziemią Thor wyjaśnia Wasp, kim jest Exitar i postanawia udać się z nią na Księżyc, gdzie pyta Watchera, czemu Celestial tu przybył. Uatu ujawnia więc, że winę za to ponosi Thor, którego pycha doprowadziła do stworzenia broni będącej w stanie przebić pancerz kosmicznych bóstw. Następnie zwraca ich uwagę na Exitara, który właśnie osądził ludzkość – i uznał ją niegodną.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny Avengers #15 Uncanny Avengers #15 Uncanny Avengers #15 Uncanny Avengers #15 Uncanny Avengers #15 Uncanny Avengers #15 Uncanny Avengers #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.