Avalon » Serie komiksowe » Inhumanity: The Awakening » Inhumanity: The Awakening #1

Inhumanity: The Awakening #1

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in "Inhumanity".
• Kokony Inhumans pojawiły się na całym świecie. Niektórzy chcą je zdobyć, inni zniszczyć. Wasi ulubieni nastoletni bohaterowie w ogniu krzyżowym!
• Studenci Avengers Academy i Szkoły im. Jean Grey prosto z wydarzeń Infinity: The Hunt.

Streszczenie

Uczniowie Instytutu Jean Grey, Avengers Academy i innych super-placówek edukacyjnych pomagają w opanowaniu sytuacji w Nowym Jorku po upadku Attilanu. Jednocześnie Pixie obserwuje serwisy społecznościowe, wyszukując informacje o nowych Inhumanach. Od jakiegoś czasu obserwowała jedną nastolatkę, która przeszła przemianę i która od tamtej pory wysyłała aktualizacje co parę chwil, tego dnia jednak zrobiła to tylko raz. Megan obawia się najgorszego i teleportuje siebie, Quentina, Strikera i Finesse do miejsca zamieszkania dziewczyny. Gdy trafiają do Mystic w Connecticut, Quire wyczuwa czyjeś chaotyczne myśli, a po chwili młodzi herosi zauważają dziewczynę opadającą z wysokości. Pixie wyrusza jej na ratunek i łapie ją w locie.

Jakiś czas później Fiona wyjaśnia herosom, że nie tak dawno, podczas robienia selfie, zauważyła dziwną chmurę – jak się później okazało, falę terrigenu. Tamtej nocy wytworzyła wokół siebie kokon, z którego wykluła się następnego dnia rano, z piórami w miejscu włosów. Jej matka – ojca bowiem nigdy nie znała – obiecała umówić ją na spotkanie z lekarzem, gdy jednak kobieta wyszła do pracy, dziewczyna zauważyła, że na jej ramionach rosną skrzydła. Wzbiwszy się w powietrze zapomniała o wszystkich swoich problemach, nie trwało to jednak długo – znajomi jej brata zauważyli ją i zaatakowali, wyrywając pióra. Udało jej się od nich uciec, zrozumiała jednak, że prędzej czy później będzie musiała wrócić do swego życia – z tym, że już nigdy nie będzie przynależeć. Dlatego postanowiła wznieść się, jak najwyżej mogła, i związać swe skrzydła. Striker zapewnia jednak, że żadne z nich nie miało łatwego życia, musi jednak wykorzystać to, co się jej przydarzyło. Powtarza za swoją matką, że wszelkie złe rzeczy, które przytrafiają się ludziom, są jedynie próbami, a człowiek może osiągnąć szczyt, jedynie pokonując je. Dodaje też, że jej prawdziwą mocą nie jest lot, lecz popularność, którą zdobyła w ostatnich dniach. Teraz ludzie słuchają, co ma do powiedzenia. I choć "normalni" ludzie mogą nie rozumieć, co się jej stało, inne super-dzieciaki również przeszły przez wiele, i to im może się zwierzyć. Wysłuchawszy go, Fiona stwierdza, że musi im powiedzieć o jej bracie, który również "zachorował". Gdy jednak zagląda do jego pokoju, odnajduje tam tylko resztki kokonu. Quentin tymczasem zauważa, że w telewizji nadawany jest reportaż z miasta, do którego trafili – o eksplozji w kompleksie mieszkaniowym. Nagle Fiona zauważa uchwyconego przez kamerę swego brata, odmienionego tak, jak ona.

Autor: S_O

Galeria numeru

Inhumanity: The Awakening #1 Inhumanity: The Awakening #1 Inhumanity: The Awakening #1 Inhumanity: The Awakening #1 Inhumanity: The Awakening #1 Inhumanity: The Awakening #1 Inhumanity: The Awakening #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.