Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers vol. 2 » Mighty Avengers vol. 2 #4

Mighty Avengers vol. 2 #4

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in "Inhumanity".
• Po "Infinity" Luke Cage zbiera swoich Avengers. Nie podoba się to komuś "superior".
• Narodziny nowego Ronina.
• CORTEX Incorporated - jutro jest w twoich rękach.

Cytat

Luke Cage: "Wait, hold up.. So you're not here from Cap?"
Falcon: "Luke... My name isn't 'And The Falcon'. I do have things outside of Steve, okay?"

Streszczenie

Jason Quantrell kręci reklamę swojej megakorporacji, Cortex Incorporated. Gdy nagranie dobiega końca, ochroniarz Jasona, najemniczka znana jako Quickfire, wygania ekipę filmową, jej szef stwierdza więc, że powinna być milsza dla innych. Sugeruje, że może nadal być zestresowana po tym, jak zyskała moce w wyniku kontaktu z chmurą terrigenową, po czym zaczyna się zastanawiać, czy istnieje jakiś sposób na to, by na tym zarobić. Postanawia zdobyć próbkę kryształów terrigenu.

Tymczasem, gdzie indziej w Nowym Jorku. W remontowanym kinie "Gem" Spider-Man stwierdza, że podobnie, jak budynek nigdy nie będzie Avengers Mansion, drużyna Cage'a nigdy nie będzie zasługiwała na nazwę Avengers, Luke jednak ignoruje go i wyjaśnia, że w pomieszczeniu, w którym się znajdują, zorganizują centralę telefoniczna, dzięki której ludzie, którzy potrzebują ich pomocy, będą w stanie się z nimi skontaktować. Dodaje, że Mighty Avengers to organizacja pro bono, utrzymywana z datków oraz dzięki pomocy inwestorów – współwłaściciel budynku, David Griffith, wyjaśnia, że jednym z nich jest Blue Marvel, który przeznaczył na remont część dochodów ze swoich patentów, a który w tej właśnie chwili walczy u boku Hauptmanna Deutschlanda przeciw atakującym Berlin zastępom W.E.S.P.E.. Spider-Man oświadcza, że cały ten pomysł potrzebuje odpowiedniego przywództwa, a gdy otrzymuje od swoich sługusów informację o przestępstwie, wychodzi zapewniając, że jeszcze tu wróci. Falcon zapewnia, że Tony Stark zgodzi się na użyczenie drużynie nazwy, Luke każe mu więc przekazać, że będą potrzebowali całkowitej autonomii. Zaskoczony, Sam podkreśla, że nie jest na miejscu w sprawach służbowych i że po prostu chciał zaproponować swoją pomoc, przypominając, że nie jest tylko pomocnikiem Captaina America.

W swojej kryjówce Spider Hero kontaktuje się z Kaluu, który zauważa, że przydałaby mu się zmiana kostiumu na mniej szkaradny. Gratuluje mu też poradzenia sobie z Shuma-Gorathem, heros informuje więc, że w walce pomógł Blue Marvel – a co więcej, teraz trafili do jednej drużyny, dowodzonej przez syna Jima Lucasa. Czarnoksiężnik stwierdza więc, że przeznaczenie ostrzega ich, że wkrótce historia się powtórzy. Jest w stanie wykryć, że ich przeciwnicy znajdują się gdzieś w Nowym Jorku, są jednak na tyle dobrze ukryci, że nie może powiedzieć niczego bardziej konkretnego. Wyczuwa jednak, że jeden z ich stworów znajduje się w upadłym Attilanie.

Tam tymczasem z dowódcą oddziału S.H.I.E.L.D. odpowiedzialnego za usunięcie ruin z Hudsonu łączy się Maria Hill, która w krótkich, żołnierskich słowach wyjaśnia mu, co myśli o tym, że jeszcze nie rozwiązał on problemu, a gdy się rozłącza, agent ujawnia, że jest kontrolowany przez Deathwalkers, którzy poszukują czegoś w mieście Inhuman. Tymczasem do ruin podpływa Quickfire. Używając kamuflażu omija patrole S.H.I.E.L.D. i dostaje się do środka.

Spider Hero dociera do "Gemu", informując, że potrzebuje pomocy w zakradnięciu się na Attilan, a także nowego stroju. Wkrótce później, już jako Ronin, udaje się w kierunku ruin miasta wraz z Falconem, Power Manem, Spectrum i White Tiger, podczas gdy Luke zostaje w oczekiwaniu na swego prawnika – czym Jessica nie jest zadowolona. Nagle jednak na miejscu zjawia się Spider-Man, wraz z oddziałem Spiderlingów sterujących Spider-Mechami. Ścianołaz żąda, by Cage przekazał dowództwo nad drużyną jemu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Avengers vol. 2 #4 Mighty Avengers vol. 2 #4 Mighty Avengers vol. 2 #4 Mighty Avengers vol. 2 #4 Mighty Avengers vol. 2 #4 Mighty Avengers vol. 2 #4 Mighty Avengers vol. 2 #4 Mighty Avengers vol. 2 #4 Mighty Avengers vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.