Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #19

Deadpool vol. 3 #19

Deadpool vol. 3 #19

"The Good, the Bad & the Ugly" - part 5

Postacie
Zapowiedź

• Ostatni rozdział historii "The Good, the Bad, and the Ugly".
• Czy wiecie dlaczego Deadpool jest zawsze taki zabawny?
• Zobaczmy czy po tym nadal tak będzie potrafił.

Cytat

Butler: "You're incomplete, Wade. You have no belief system. You have no moral compass."
Deadpool: "Untrue. But I've never had a life because of you."
Butler: "I believe my research gives your life meaning."
Deadpool: "I believe you have no right."

Streszczenie

Stojąc u wrót bunkra Butlera, Captain America decyduje się zostać na powierzchni, by spowolnić posiłki koreańskiej armii – a jak zauważa Wolverine, dzięki temu Rogers nie będzie musiał wiedzieć o tym, co zrobią oni dwaj. Następnie Logan przebija się do przewodów wentylacyjnych, gdzie zaczyna podkładać ładunki wybuchowe. Pozostawiony samemu sobie, Deadpool przemawia do Butlera, pewien, że ten go podsłuchuje. Zauważa, że super-armia, nad którą pracował dla Koreańczyków, zbiegła z kraju, a wszyscy inni są martwi, proponuje więc, by zawarli układ. Po chwili wrota otwierają się, a Deadpool dociera przez nie przed "bunkier wewnętrzny", gdzie oczekuje Butler i jego siostra. Naukowiec wyjaśnia, że wokół pomieszczenia – którego wrota można otworzyć tylko od środka – umieszczone są ładunki wybuchowe i zautomatyzowane miotacze załadowane wirusem, który sprawi problemy nawet komuś z czynnikiem gojącym. Co więcej, pod podłogą umieszczone są elektromagnesy, utrudniające korzystanie z broni. Po chwili na miejsce dociera Wolverine, Wade zapewnia jednak, że ma wszystko pod kontrolą i wysyła mutanta z powrotem na powierzchnię. Gdy znowu są sami, Deadpool pyta, czy córka Carmelity naprawdę była jego, a Butler potwierdza. Pyta, ile Wade pamięta z czasów Weapon Plus, ujawniając, że początkowo pracowali razem i dopiero z czasem Wilson zaczął być nieracjonalny, aż w końcu zbiegł. Naukowiec musiał więc znaleźć sobie jakieś ubezpieczenie. Nie wie jednak, czy córka Carmelity była razem ze swoją matką w momencie jej śmierci – cały czas od ataku spędził w bunkrze. Nie wie też, jakie wspomnienia i symulacje umieścili w jego umyśle inni zajmujący się nim naukowcy i niespecjalnie go to obchodzi. Proponuje, by wrócili do swego starego układu, a widząc, że Wade spogląda na jego siostrę, każe mu się patrzeć na niego i głośno zastanawia się, gdzie są posiłki. Te tymczasem obserwują stojącego pośrodku obozu Captaina Americę, nie zamierzając wkraczać do akcji bez pomocy ciężkiej artylerii.

W bunkrze Deadpool odkłada swe miecze i pistolety i przygotowując się do biegu stwierdza, że nie pamięta wiele ze swej przeszłości, wie jednak, że jest w głębi serca dobrym człowiekiem – i dlatego zerwał pierwszą umowę z Butlerem. Pomógłby mu, gdyby chodziło jedynie o jego siostrę, naukowiec jednak ciągle pracował nad nowymi żywymi broniami. Stwierdza, że nie ma on prawa robić tego, co robi, a gdy Butler stwierdza, że nie obchodzi go, co Wade myśli, ten odpiera, że nie mówił do niego. W następnej chwili siostra Butlera, przytomna, wciska guzik otwierający drzwi, a Deadpool dopada do Butlera. Ten chce mu powiedzieć coś o jego córce, Wade jednak nie zamierza słuchać i skręca mu kark. Kobieta tymczasem stwierdza, że nie jest nawet pewna, czy naukowiec był jej bratem, wie jedynie, że go nienawidzi. Następnie prosi, by najemnik zaprowadził ją do łóżka – wie, co czeka ten obóz, jest na to jednak gotowa. Poproszony przez Preston, Wade zbiera więc próbki śliny Butlera, po czym ucieka na powierzchnię razem z Wolverinem. Wraz z Captainem Americą, nieniepokojeni, przechodzą obok żołnierzy koreańskich, a wysadziwszy obóz, Wade ogłasza, że jeśli dowie się, że wrócili do takich eksperymentów, wróci i zetrze cały kraj z mapy.

Kilka dni później, Tokio. Wade żegna się z kompanami – Steve prosi przyjaciela, by nie poddawał się cynizmowi, jest bowiem świetnym żołnierzem i świat go potrzebuje, a Logan stwierdza, że po powrocie do Stanów powinni udać się na piwo. Gdy herosi odjeżdżają, Preston pyta, co teraz, Deadpool odpiera więc, że pora, by znaleźli dla niej nowe ciało.

Tymczasem, gdzieś w nowojorskich dokach następuje transakcja – a sprzedawszy gangsterom broń była agentka S.H.I.E.L.D., Emily Preston, oświadcza, że jeśli przynieśli jej oni zbyt mało pieniędzy, zapłacą za to.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #19 Deadpool vol. 3 #19 Deadpool vol. 3 #19 Deadpool vol. 3 #19 Deadpool vol. 3 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.