Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #19

All-New X-Men #19

Postacie
Zapowiedź

• X-Men są w szoku po Battle of the Atom.
• Szczególnie Kitty Pryde jest wstrząśnietą tymi wydarzeniami. Kiedy nie ma jej uczniów, co będzie teraz robić?

Streszczenie

Zakapturzona kobieta spaceruje ulicami Miami. Nagle w pobliżu pojawiają się Purifiers i kierują się w jej strone, wspominając, że mutanci są abominacją. Powolny atak przerywa pojawienie się X-Men. Wywiązuje się więc walka pomiędzy obiema stronami. Wrogowie Homo Superior zyskują przewagę i powalają Magik oraz Beasta. Pasmo sukcesów przerywa Marvel Girl, która telekinetycznie powala rywali. W międzyczasie tajemniczej kobiecie udaje się uciec. Nie na długo, gdyż zaraz za nią pojawia się Purifier. Sytuacje ratuje Shadowcat, która przenika przez elektronikę w zbroi agresora. Mimo to Kitty nie zdobywa zaufania u osoby, którą okazuje się być X-23.

Pozostali nadal walczą z fanatykami. W końcu Jean postanawia dowiedzieć się kim są ich oponenci i telepatycznie dowiaduje się o całej historii Purifiers. Po chwili na miejsce przyjeżdża policja. Magik sugeruje ucieczkę.

Kitty goni Laurę. Kiedy ją w końcu łapie, na miejsce zdarzenia przyjeżdżają gliniarze.

X-Men zostają okrążeni przez mundurowych. Cyclops próbuje się dogadać i wyjaśnić sytuacje. Problemem jednak jest to, że mutant przybliża się do stróżów prawa. To powoduje napięcie i jeden z policjantów strzela z pistoletu w kierunku mutantów. Na całe szczęście Magik w porę teleportuje grupę w ustronne miejsce.

W innym miejscu mundurowi próbują uspokoić Shadowcat i X-23. Kiedy Kitty stara się dogadać, Laura zaczyna uciekać. W końcu Pryde rzuca się na nią i fazuje je do kanału. Żydówka chce pomoc nieznajomej. Okazuje się, że Kinney jest łysa i nie chce, aby ktokolwiek ją dotykał.

Autor: Undercik

Galeria numeru

All-New X-Men #19 All-New X-Men #19 All-New X-Men #19 All-New X-Men #19 All-New X-Men #19 All-New X-Men #19 All-New X-Men #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.