Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #18

All-New X-Men #18

Postacie
Zapowiedź

• X-Men są w szoku po Battle of the Atom.
• Szczególnie Kitty Pryde jest wstrząśnietą tymi wydarzeniami. Kiedy nie ma jej uczniów, co będzie teraz robić?

Streszczenie

Magik teleportuje się z Shadowcat i jej podopiecznymi w okolice siedziby zespołu Cyclopsa. Tam zostają przywitani przez całą grupę, a w szczególności przez zadowolonego Angela. Mutanci dowiadują się, że Summers na bazę wybrał opuszczoną siedzibę Weapon X, ponieważ jest to miejsce do którego Wolverine nie będzie chciał zajrzeć. Scott oczywiście musi wytłumaczyć przybyszom z przeszłości czym był program. Po ogólnym przywitaniu goście rozchodzą się do swoich pokoi, a Jean wdaje się jeszcze w drobną przepychankę słowną z Celeste.


Henry podziwia technologie bazy, w międzyczasie pojawia się Mangeto. Sytuacja sama z siebie jest frapująca, więc Erik postanawia udać się w swoim kierunku. Za niego do pomieszczenia wchodzi Jean. Rozpoczyna się sprzeczka odnośnie ostatnich wydarzeń [patrz All-New X-Men #15-16 – dop. Undercik]. Kłótnie przerywa Scott, który oznajmia, że Profesor K zwołała zebranie na zewnątrz.


Na miejsce ostatecznie udaje się tylko Cyclops. Widząc sytuacje, Kitty i Magik pozwalają odpocząć Summersowi i przekładają spotkanie na późniejszy termin. Obie zaś rozpoczynają pogawędkę, która wkrótce schodzi na temat Colosussa, po czym Ilyana przytula Pryde.


41 godzin później. Oryginalna piątka w końcu spotyka się z mentorką. Shadowcat prosi Magik, aby ta wyczarowała nowe stroje dla drużyny. Po chwili Pryde rozpoczyna przemowę, w której przekazuje co drużyna będzie robić w najbliższym czasie. Młodzi mutanci jednak jej nie słuchają i myślą o ich życiu miłosnym. W końcu nie wytrzymuje Jean, która słysząc wszystko telepatycznie, ze złości wybija się w powietrze. Tam ratuje ją Angel, ku zazdrości Cyclopsa i Beasta. Całość przerywa sygnał od Cerebro. Hank oznajmia, że jakiś mutant jest w poważnych tarapatach. Czas na kolejną misje.

Autor: Undercik

Galeria numeru

All-New X-Men #18 All-New X-Men #18 All-New X-Men #18 All-New X-Men #18 All-New X-Men #18 All-New X-Men #18 All-New X-Men #18 All-New X-Men #18 All-New X-Men #18 All-New X-Men #18 All-New X-Men #18 All-New X-Men #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.