Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & The X-Men Annual » Wolverine & The X-Men Annual #1

Wolverine & The X-Men Annual #1

Postacie
Zapowiedź

• Avengers znaleźli niespodziewanego sojusznika w walce z Builders — Kid Gladiatora!
• Co porabiał książę imperium Shi’Ar, odkąd opuścił Jean Grey School?

Streszczenie

W Akademii Treningowej dla Straży Imperialnej Kubark wygłasza prezentację na temat swego pobytu na Ziemi. Stwierdza, że Ziemianie kochają walczyć – a zwłaszcza X-Men, którzy walczą tak z wrogami, jak i sojusznikami. Poganiany, przyznaje, że Ziemianie są inni – różnią się nie tylko od Shi'ar, ale również między sobą. Te różnice często doprowadzają do konfliktów, w Instytucie Jean Grey jednak, gdzie się uczył, nauczyciele zachęcali do celebrowania tych różnic. Gdy prezentacja dobiega końca, wykładowca daje księciu niską notę, zauważając, że nie wspomniał on o tak ważnych cechach Ziemian, jak zacofanie technologiczne czy wiara w zabobon.

W czasie przerwy obiadowej Kubark wspomina, gdy, jako dziecko, zawsze chciał dostać się do Akademii, teraz jednak, po trzech miesiącach, stwierdza, że tęskni za swoją starą szkołą. Nagle rozlega się alarm, a z głośników dobiega komunikat, wzywający wszystkich podstrażników określonego poziomu do czynnej służby. Kubark pali się do walki, jego zapał ostudza jednak hologram od jego ojca. Gladiator stwierdza, że jego syn nie jest gotowy do walki z Budowniczymi, a on nie jest gotów na to, by go stracić. Dlatego wysłał do Akademii trójkę Warbird, które mają pilnować księcia. Wyraża nadzieję, że młodzieniec kiedyś go zrozumie, po czym rozłącza się. Gdy wojowniczki zaczynają wyśmiewać poprzednią Warbird Kubarka, książę obiecuje, że poprosi swego ojca, by ich nie karał, po czym atakuje.

Z jednej z jednostek Shi'ar do akcji wkraczają Smasherzy-podstrażnicy. Ich instruktor dolicza się jednak jednego dodatkowego pasażera, a wtedy Kid Gladiator zruca kamuflaż i dołącza do walki. W pewnej chwili zostaje trafiony działkiem pokładowym, który rzuca nim prosto w jeden ze statków koalicji. Tam trafia na ukrywającą się pod-Smasher, która nie chce wracać na pole walki. Kubark zapewnia jednak, że pomoże jej zwalczyć strach i oboje wracają do akcji.

Jakiś czas później. Na pokładzie "Lilandry" Kubark prosi ojca, by nie odsyłał go do Akademii, a gdy ten stwierdza, że udowodnił, że jest gotowy do walki, chłopak precyzuje – nie chce tam wracać już nigdy . Stwierdza, że jest ostatnim Strontianinem, więc jeśli przez całe życie musi być wyjątkowy, prosi, by Gladiator pozwolił mu być sobą. Ten odpiera jednak, że nie takie są obyczaje Imperium. Wie, że będzie to dla syna trudne, zapewnia jednak, że sobie z tym poradzi, jest bowiem o wiele lepszy od niego samego. Wspomina, że był od niego pięć lat starszy, nim odważył się przeciwstawić się Majestorowi, a i wtedy nie byłby w stanie pokonać trzech Warbird. Gdy wychodzą z kabiny, grupa pod-Smasherów pada przed nimi na kolana, okazując swój szacunek. Gdy Kubark pyta, czy też powinien klęknąć przed ojcem, ten odpiera, że to nie jemu oddają pokłon.

W następnych dniach Kubark walczy u boku innych podstrażników, Imperial Guard oraz Avengers. Gdy Budowniczy zostają pokonani, a flota wyrusza, by odbić Ziemię z rąk Thanosa, Kid Gladiator obiecuje ojcu, że po tym ostatnim boju wróci do Akademii. Majestor odpiera, że wróci do swojej szkoły, gdy tylko ją wyzwolą, a gdy chłopak nie może uwierzyć w to, co słyszy, Gladiator dodaje, że jeśli chce być sobą, to nie będzie go powstrzymywał.

Jakiś czas później, Instytut Jean Grey. Kid Gladiator kończy swoją prezentację na temat tego, co robił w czasie inwazji na Ziemię. Wolverine wypytuje go o Akademię, którą Kubark przedstawia w samych superlatywach, po czym dodaje, że ojciec wysłał go z powrotem na Ziemię w ramach kary. Nagle rozlega się alarm – ma miejsce kolejny atak na szkołę. Gdy Wolverine dołącza do walki, pozostali uczniowie witają przyjaciela.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine & The X-Men Annual #1 Wolverine & The X-Men Annual #1 Wolverine & The X-Men Annual #1 Wolverine & The X-Men Annual #1 Wolverine & The X-Men Annual #1 Wolverine & The X-Men Annual #1 Wolverine & The X-Men Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.