Avalon » Serie komiksowe » FF vol. 2 » FF vol. 2 #14

FF vol. 2 #14

FF vol. 2 #14

"Bath House of the August Moon"

Postacie
Zapowiedź

• Przeddzień wojny Future Foundation z Latverią.
• Obie strony przygotowują się do niej.
• Co dzieje się ze Starszym Johnnym Stormem?

Streszczenie

Domostwo Watchera na Księżycu. Gdy Alex Power przeprasza zebranych za to, co zrobił, Ant-Man przechodzi do przedstawiania swego planu, stworzonego z pomocą Sun Tzu, który też okazał się być przedstawicielem rasy Cezara. W związku z tym, że Latveria posiada broniącą ją armię robotów, oni potrzebują własnej. Dlatego wysyła Bentley'a do starej kryjówki Mad Thinkera, po pozostawione tam robo-kopie Avengers. She-Hulk tymczasem zostaje przeteleportowana do siedziby Gideon Trust, skąd wykrada kopię Awesome Androida. Podczas, gdy Onome i dzieci Inhumans aktywują znalezionego w starożytnym księżycowym mieście Sentry'ego Kree, Medusa zostaje wysłana do lat czterdziestych, skąd zabiera specjalistę od magii – Dakora, który zniknął w tajemniczych okolicznościach w 1942. Scott każe też Dragon Manowi przygotować więcej zdalnie sterowanych egzoszkieletów Thinga, które będą kontrolowane przez dzieciaki. Dragon proponuje też, by powiększyć ich armię przez sklonowanie go, pozostali jednak uznają to za nieetyczne.

W podziemiach Latverii Doom, po upewnieniu się, że państwo Powers nie wiedzą nic o miejscu pobytu ich syna, stwierdza, że Alex nie żyje i przygotowuje się do pozbycia się zakładników, również uwięziona Ravonna wytyka mu więc, że szuka on w złym miejscu. Pokazuje mu obraz ze szczytu Budynku Baxtera, gdzie zgromadzeni herosi również próbują rozwiązać zagadkę zniknięcia FF i zauważa, że Black Bolt nie wydaje się zmartwiony. Przypomina, że król Inhuman posiada łącze telepatyczne ze swoim synem, który był na miejscu wypadku, a to oznacza, że on – i wszyscy inni – nadal żyją. Wściekły Doom pędzi do Immortusa i stwierdzając, że Lang będzie potrzebował pomocy, każe Nathanielowi znaleźć tych, którzy byliby w stanie mu ją zaoferować. Annihilus stwierdza, że herosi ukrywają się w ślepym punkcie Dooma, ten puszcza to jednak mimo uszu i pyta, do czego w ogóle jest im potrzebny robal, Immortus stwierdza więc, że dzięki jego negatywnym mocom scalenie w jedną postać jest możliwe.

Gdy na Księżycu wszystko jest gotowe, Uatu proponuje, by herosi zrelaksowali się w gorących źródłach, które pozostały na miejscu od czasu miesiąca miodowego Richardsów. Lang stwierdza, że to dobry pomysł, samemu jednak nie zamierzając brać w tym udziału. Ujawnia, że przejrzał archiwa Watchera i zna powód za przysięgą nieingerencji jego rasy. Stwierdza, że nie powinni się byli zrażać po pierwszym nieudanym razie, z czasem bowiem liczba ocalonych żyć byłaby większa od tej istnień, które z ich powodu ucierpiały. Pyta, czy śmierć jego córki była częścią jakiegoś większego planu, Uatu nie jest jednak w stanie na to odpowiedzieć.

Tymczasem. Podczas, gdy Ulana wyjaśnia, że dzieci Watcherów nie mają wyznaczonej daty narodzin i przychodzą na świat, gdy są na to gotowe, Darla pyta swoje towarzyszki, jakim cudem nie są przerażone tym, co stanie się jutro. She-Hulk stwierdza więc, że ona również się boi – boi się zawieść innych. To daje jej jednak siłę, której potrzebuje. Tymczasem, po drugiej stronie płotu, Bentley próbuje przekonać pozostałych chłopaków do podglądania dziewcząt, inni jednak zbywają go milczeniem. Zauważa go za to Dragon Man, który próbuje go ukarać, potyka się jednak i burzy barierę, ściągając na siebie gniew pań.

Jakiś czas później. Darla pyta Scotta, jak się czuje, ten przyznaje więc, że jest przerażony – nie z tego jednak powodu, co wszyscy. Ujawnia, że gdy był w więzieniu, jeden ze współwięźniów próbował go zabić – jemu jednak udało się rozbroić go i to on zadał śmiertelny cios. Incydent ten został uznany za obronę konieczną, Scott jednak wie lepiej – podobało mu się to uczucie, gdy życie uciekało z jego przeciwnika, i to właśnie powrotu tego uczucia się boi. Tymczasem Medusa zagląda do pokoju Ahury, któremu, jako jego królowa, daje wybór – czy chce pozostać na Księżycu z dziećmi, czy przyjąć na siebie obowiązki księcia Inhuman i ruszyć z nią do walki. Chłopak wybiera to drugie, królowa więc dziękuje mu – jako jego matka jednak przeklina ich tradycje.

Doomowie z alternatywnych światów obserwują ignorującego ich Victora, stwierdzając, że nie mogą ostrzec go przed atakiem Langa, niektórzy z nich stwierdzają więc, że poradzi on sobie z Ant-Manem. Zaczynają się zastanawiać też nad możliwością stania się Anihilującym Zdobywcą, jeden z nich zauważa więc, że coś jest nie tak – nie dość, że nie mają do czynienia z dorosłymi wersjami Kanga i Annihilusa, to dodatkowy problem stanowi Ravonna, która nie pojawiła się w żadnym z innych światów. Tymczasem Doom z tego świata wręcza Annihilusowi Cosmic Control Rod z innego świata. Robal stwierdza, że istnieje tylko jedna Strefa Negatywna, a słysząc to, Doom dochodzi do wniosku, że jeśli to prawda, ktokolwiek włada Strefą, mógłby rządzić całym Multiversum – a z mocami Kanga, także i czasem. Sięga więc po swój "wysysacz energii" i pozbawia Annihilusa mocy.

Następnego ranka. Scott pozostawia uczniów FF pod opieką Bentley'a, po czym teleportuje się wraz z Ahurą, Alexem, Dakorem, Dragon Manem, Human Torchem, Medusą, Ms. Thing i She-Hulk.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF vol. 2 #14 FF vol. 2 #14 FF vol. 2 #14 FF vol. 2 #14 FF vol. 2 #14 FF vol. 2 #14 FF vol. 2 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.