Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #33

Daredevil vol. 3 #33

Postacie
Zapowiedź

• Daredevil zapakowany w przygodę, która spowoduje, iż jego życie wymknie się z pod kontroli...
• ...i utraci wszystko, na czym mu zależy.

Cytat

Daredevil: "Satan, werewolves, Frankenstein... I am really not sure if I believe any of this.
Werewolf by Night: "Again, if your faith had any bearing on my sbilities, that would be a problem."

Streszczenie

Na brzegu morza "Foggy" zauważa, że miejsce jest spokojne, Matt odpiera więc, że opuszczenie Nowego Jorku było błędem, martwi się bowiem o niego. W dodatku zapachy stają się coraz gorsze – zapachy śmierci unoszące się wokół przyjaciela. Gdy Nelson zauważa, że nie jest tak naprawdę Foggym, Matt odpiera, że nie wie, jak przyjaciel wygląda, jego podświadomość wykorzystuje więc twarze, które zna – w przypadku Foggy'ego jest to twarz sklepikarza z jego dzieciństwa. Nagle Nelson wchodzi do wody i zaczyna odchodzić coraz głębiej i głębiej – a choć Matt che go powstrzymać, nie jest w stanie się ruszyć.

Daredevil budzi się na stole, gdzie jest "operowany" przez grupę potworów. Potwór Frankensteina zdejmuje jego maskę, zapewniając, że jest w dobrych rękach i z dala od wściekłego tłumu, a Jack Russel przedstawia mu swoich przyjaciół – Franka, Simona Gartha, Satanę i N'Kantu, który użycza mu swoich bandaży. Zauważa też, że heros umrze w kilka minut, jeśli mu nie pomogą, po czym razem z Sataną rzuca czar zrastania się, który naprawia nie tylko jego ciało, ale i kostium. Znowu cały, DD pyta o Darkhold, potwory uznają więc, że jest on łasy na sekrety księgi i są gotowi do ataku, Śmiałek przebija więc ciało N'Kantu swoją pałką i wystrzeliwuje ją w stronę lampy naftowej – pozwalając płonącemu płynowi spływać po żyłce. Zyskawszy uwagę zebranych stwierdza, że szuka sposobu na pokonanie Sons of the Serpent i został wysłany na poszukiwanie Jacka. Ten powstrzymuje więc inkantacje Satany i wyjaśnia, że Darkhold jest pierwszą spisaną księgą, pełną czarów odpowiedzialnych za stworzenie wampirów, wilkołaków, zombiech i tym podobnych potworów – i wiedzy, jak je zniszczyć. Jakiś czas temu trafiła ona w jego ręce, odkrył jednak, że część stron została wyrwana – znajdują się one w posiadaniu Luciena Sinclaira, mieszkającego w okolicy okultysty i członka Sons of the Serpent. Satana dodaje, że choć jego chatka nie wygląda na wiele, jej magiczne zabezpieczenia są na tyle silne, że nawet oni nie są w stanie się przez nie przedrzeć, a jedyna droga do środka – podziemne przejście – jest chroniona czarami, od których można postradać zmysły. DD stwierdza jednak, że nie ma wyboru, pyta jednak, czemu nie spotkał Jacka podczas walki z tłumem – ten więc zmienia się w wilkołaka, by odpowiedzieć na to pytanie.

Jakiś czas później. Daredevil przechodzi tunelem, gdy nagle trafia na polanę wypełnioną dźwiękami i zapachami. Gdy przez nią przechodzi, wokół jego nogi owija się wąż, który wita go w Raju i stwierdza, że nie zastał gospodarzy, ponieważ on ich wyzwolił. Dodaje, że zanim się nimi zajął, ludzie żyli wśród zwierząt, które były od niego gorsze, on jednak pokazał im ich prawdziwą wartość. Następnie zsyła na Matta setki i tysiące wizji linczów na przedstawicielach poślednich ras. Zataczając się pod ich ciężarem, DD stwierdza, że jego rozmówcy mieli rację i że jeśli byłby w stanie je zobaczyć, pewnie by oszalał. Dociera do drzwi, boi się je jednak otworzyć, nie będąc pewnym, co znajdzie po drugiej stronie. Po chwili namysłu stwierdza, że gdyby wizje te miały być torturą, nie dobiegłyby one końca i nie doprowadziłyby go do wyjścia. Zrozumiawszy, o co chodzi, sięga po pochodnię i otwiera drzwi, wściekle stwierdzając, że był to test – dla podzielających te wizje. Po wejściu do domku Sinclaira, powala go i podpala jego księgi. Gdy magiczne zabezpieczenia na zewnątrz tracą moc, Werewolf by Night i przyjaciele dopadają do drzwi, gdzie Daredevil rzuca im nieprzytomnego maga. Gdy potwory są wściekłe, że Śmiałek zniszczył jego zapiski, które mogłyby się im przydać, heros odpiera, że wypełnił swoją misję – strony z Darkold nie są już problemem. Nikt nie zauważa, że trzyma je w kaburze swojej broni.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #33 Daredevil vol. 3 #33 Daredevil vol. 3 #33 Daredevil vol. 3 #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.