Avalon » Serie komiksowe » Indestructible Hulk » Indestructible Hulk #16

Indestructible Hulk #16

Indestructible Hulk #16

"Humanity Bomb" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Ziemscy naukowcy zwracają się do Bruce'a Bannera, by rozwiązał problem, którego Hulk nie jest w stanie zmiażdżyć.
• Którzy z asystentów Bannera to przeżyją i pozostaną sobą?

Streszczenie

Pracownik komisji budżetowej trafia na spotkanie z doktorem Brucem Bannerem, który stwierdza, że obaj wiedzą, jakie kwoty są marnotrawione każdego roku w Departamencie Obrony i sugeruje, by wsparł zamiast tego jego organizację, dodając, że sam nie wie, jak by zareagował na odmowę.

Jakiś czas później Bruce zaczyna pracować nad swoimi wynalazkami, zamierzając odrobić czas stracony podczas swojej podróży w czasie. Okazuje się jednak, że tak Tony Stark, jak i Reed Richards właśnie opracowali patenty, nad którymi pracował. Gdy i Hank Pym dzwoni do niego, by skonsultować z nim pomysł, nad którym pracuje – miniaturowe implanty dozujące medykamenty w organizmie pacjenta, w trakcie projektowania których jest Bruce – Banner każe jednemu ze swoich podwładnych, Randallowi Jessupowi, zadzwonić do Marii Hill z pytaniem, czy potrzebuje jego usług – i nie ma tu na myśli naukowca. Randall kontaktuje się więc z agentką, która stwierdza, że choć mają pewien problem w Meksyku związany z nieznaną energią, nie jest to sytuacja, która wymaga pomocy Hulka. Naukowiec w międzyczasie wręcza zmieniającemu się już przełożonemu pasek gumy do żucia – tak, jak w dzieciństwie, gdy jego matka była wściekła po tym, gdy usunięto ją z policji. Zaskakująco, to uspokaja Bannera, który stwierdza, że nie ufa S.H.I.E.L.D. z nieznanymi typami energii, po chwili przyznaje jednak, że po prostu chce w tym tygodniu coś "wygrać". Jessup prezentuje mu więc zaawansowane technologicznie "peleryny-niewidki", które opracowali i proponuje, by wybrać się z agentami na gapę, zapewniając przy tym, że robi to też dla siebie – w końcu specjalizuje się w odnawialnych źródłach energii, więc odkrycie może mu pomóc. Zapewnia, że Banner zawsze może na niego liczyć, wspominając, jak po latach oddalania się od siebie, odnalazł rodziców martwych w kałuży krwi, z bronią w ręku ojca.

Jakiś czas później samolot z gapowiczami na pokładzie dociera do starożytnej piramidy, której fragmenty cały czas się przemieszczają. Obaj naukowcy zakradają się do środka i zaczynają zmierzać ciasnymi korytarzami ku sali głównej, z której jednak nagle zaczynają dobiegać krzyki. Banner zaczyna się transformować, Jessup jednak krzyczy, że jeśli przemieni się w tunelu, zawali całą budowlę, zabijając jego i wszystkich agentów wewnątrz. Przypomina, że wręczył mu gumę i prosi, by wytrzymał jeszcze kilka kroków, aż dotrą do sali, a Hulk słucha go i zaczyna pędzić przed siebie. Gdy tam dociera, odkrywa agentów S.H.I.E.L.D. walczących z gigantycznym potworem, którego atakuje. Jessup zauważa portal na ścianie i dopada do jednego z agentów, który wyjaśnia, że znaleźli źródło energii – jak się okazuje, była to przynęta, a gdy tylko dotknęli świecącej się sfery, otworzyła ona teleport, przez który przeszło monstrum. Randall próbuje ostrzeliwać pulsujące runy na ścianach, a stwierdziwszy, że to w niewielkim stopniu pomogło, każe Hulkowi zawalić całą budowlę, ewakuując się wraz z agentami. Jakiś czas później, gdy Zielony już uwolnił się spod gruzu, przed Bannerem staje dowódca ekspedycji, krytykując go za nieautoryzowany udział w misji, Jessup jednak zauważa, że to on ostatecznie ich uratował i że nie powinien on denerwować Bruce'a. Następnie pyta, gdzie jest peleryna-niewidka przełożonego, a ten stwierdza, że musiał zostawić ją wewnątrz, wraz ze źródłem energii. Wtedy jednak Randall ujawnia, ukrytą pod strzępem niewidzialnego materiału, świecącą się sferę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Indestructible Hulk #16 Indestructible Hulk #16 Indestructible Hulk #16 Indestructible Hulk #16 Indestructible Hulk #16 Indestructible Hulk #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.