Avalon » Serie komiksowe » Indestructible Hulk » Indestructible Hulk #15

Indestructible Hulk #15

Indestructible Hulk #15

"Agent of T.I.M.E." - part 5

Postacie
Zapowiedź

• Ostateczny pojedynek z Chronarchists!
• Hulk powraca do dnia dzisiejszego, ale... który Hulk?
• I co się stało z Brucem Bannerem?

Streszczenie

Desert Base, przeszłość. Obserwując szalejącego "Hulka do potęgi", Bruce Banner pokrótce wyjaśnia Rickowi Jamesowi sytuację. Tymczasem do Zielonego podjeżdża patrol wojskowy, potwór jednak odrzuca samochody samym machnięciem ręki. Do Bannera dopada też generał Ross, Bruce wyjaśnia więc, że eksplozja stworzyła monstrum, którego jego armia nie będzie w stanie powstrzymać, a gdy wojskowy odpiera, że poradzą oni sobie ze wszystkim, co stanie na ich drodze, naukowiec wybucha i stwierdza, że w tym stanie Hulk jest siłą natury i wytyka Rossowi jego ignorancję. Po chwili zauważa, że jest wściekły i wybucha śmiechem, po czym stwierdza, że jest wolny od "klątwy" i postanawia zamieszkać gdzieś z córką generała. Ten jednak zaskoczony stwierdza, że nie ma dzieci, a wtedy Bruce przypomina sobie to, co usłyszał od Zarrko. Wskakuje do samochodu i pędzi do epicentrum gamma-eksplozji, zamierzając odbudować bombę, powstrzymać drugiego Hulka i wszystko naprawić. Tam jednak trafia na ostatniego Chronarchistę, Khotto, który wyjaśnia, że jego celem było stworzenie uber-Hulka, który bez problemu przebije się przez wzmocnione ściany przetrzymujące jego wspólnika: nadającego z przyszłości – czy raczej teraźniejszości – Zarrko. Ten wyjaśnia, że mniej więcej w tym czasie był on prowadzony do swej celi, gdzie spędził długie lata, po których w końcu spotkał doktora i wysłał go na tę misję. Teraz, dzięki komponentom ze zbroi chronalnej Khotto, będzie w stanie teleportować uber-Hulka, gdziekolwiek zechce i uwolni się, a dzięki temu, że czas jest uszkodzony, nie stworzy w ten sposób paradoksu. Bruce jednak rzuca się na Khotto, manipulując jego pancerzem. W ten sposób razem cofają się w czasie, aż do momentu eksplozji Bomby Gamma. Gdy jednak puszcza łotra, czując nadciągającą przemianę, zauważa, że czas nie zaczyna podążać normalną prędkością, a wszystko dzieje się w znacznie spowolnionym tempie. Zarrko stwierdza, że wszystko zaplanowali tak, by nie udało mu się zmienić biegu rzeczy, wtedy jednak Banner zauważa w powietrzu odłamek stopu chronalnego Toka i chwyta go. Dzięki temu sam jest w stanie manipulować czasem i przyspiesza swoją przemianę. Już jako Hulk uderza w ekran, przez który przemawia Zarrko – a że działa on na zasadzie komunikacji tachionowej, udaje mu się schwytać łotra w teraźniejszości i ściągnąć go do przeszłości. Gdy to robi, cała struktura temporalna wokół nich zaczyna się rozpadać, a po chwili świetliste ręce chwytają Zarrko i Khotto, nadaremno próbujących przekonać swego "pana", że ich intencje były dobre. Hulk tymczasem próbuje przedostać się przez wyrwaną przez siebie dziurę w czasoprzestrzeni do teraźniejszości, gdzie dopada do niego i pomaga mu Red She-Hulk.

Jakiś czas później. Gdy wszystkie miejsca i ludzie, którzy zniknęli w wyniku działalności Chronarchistów wracają na swoje miejsce, Banner stwierdza, że jest jedynym, który pamięta te wydarzenia w sposób, w jaki miały miejsce – na przykład według wszystkich innych agentów S.H.I.E.L.D. Red She-Hulk cały czas znajdowała się w bazie. Co więcej jednak, naukowiec czuje, że coś w jego własnej historii uległo zmianie – nie ma jednak pojęcia, co.

Autor: S_O

Galeria numeru

Indestructible Hulk #15 Indestructible Hulk #15 Indestructible Hulk #15 Indestructible Hulk #15 Indestructible Hulk #15 Indestructible Hulk #15 Indestructible Hulk #15 Indestructible Hulk #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.