Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man Team-Up » Superior Spider-Man Team-Up #6

Superior Spider-Man Team-Up #6

Postacie
Zapowiedź

• Superior Spider-Man sformował swój własny zespół super bohaterów... z członków Sinister Six!
• Gdy on zmaga się z wyzwaniami jakie czekają jego nowy zespół, Lightmaster wykonuje swój ruch.
• Czy Spider-Man może zaufać swojej drużynie (czyli największym wrogom), gdy powrócą Masters of Evil?

Streszczenie

Program informacyjny prezentuje reportaż o Superior Six, zastanawiając się, czy Spider-Man tym razem nie posunął się za daleko. Ten tymczasem znajduje się w swej kryjówce wraz z Szóstką, zapewniając, że chce jedynie uczynić ich lepszymi. Następnie skupia się na przetrzymywanym w siedzibie Parker Industries akceleratorze cząstek kwantowych, wtedy jednak rozlega się alarm.

Selah Burke budzi się w swym mieszkaniu. Po porannej toalecie udaje się ma wykłady, je lunch, po czym zakłada swój kostium i udaje się na patrol jako Sun Girl. Szybko trafia na szerzącego chaos Whirlwinda, który każe jej uciekać, dodając, że na kogoś czeka. Tym kimś okazuje się Superior Six, którzy zostają zaatakowani przez kompanów Cannona - Wrecking Crew, Absorbing Mana i Titanię, Hyde'a i Blackouta. Spider-Man domyśla się, że jest to tylko dywersja, i rzeczywiście - Lightmaster w tym czasie zakrada się do siedziby Parker Industries. Masters of Evil utrzymują Szóstkę w defensywie, za pomocą Mysteriona Pająkowi udaje się jednak wywołać własną dywersję i z Sun Girl pod pachą pędzi do swojego przedsiębiorstwa. Przybywa jednak za późno, a widząc, kto jest głową gangu, krytykuje łotrów, wierzących, że biedny jak mysz kościelna Lightmaster będzie w stanie ich wynagrodzić. Do tego Lansky rozpoznaje w Sun Girl swoją córkę, Pająk korzysta więc z zamieszania, by zaatakować. Jednocześnie jednak kontroluje Szóstkę, nie jest więc w stanie zareagować na swój pajęczy zmysł i zostaje trafiony jedną z wiązek Lightmastera. Widząc to, Selah atakuje ojca, powalając go. Okazuje się jednak, że Lansky zasilił urządzenie swoimi mocami, Pająk każe więc Sun Girl strzelić w akcelerator, a czyniąc to, dziewczyna wywołuje implozję, która powala Masters of Evil - i przyciąga na miejsce kilka samolotów i jachtów. Kolejnym jednak, znacznie mniej pozytywnym skutkiem jest fakt, że uwolniło to Szóstkę spod kontroli Spider-Mana.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man Team-Up #6 Superior Spider-Man Team-Up #6 Superior Spider-Man Team-Up #6 Superior Spider-Man Team-Up #6 Superior Spider-Man Team-Up #6 Superior Spider-Man Team-Up #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.