Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #10

Nova vol. 5 #10

Postacie
Zapowiedź

• 100-tny numer!
• Wielkie zmiany w przyszłości Sama Alexandra!
• Gościnnie: New Warriors.

Streszczenie

Sam przedstawia hipotetyczną sytuację, w której właśnie uratował świat przed dzierżącym Mjolnir Doctorem Doomem, nadal jednak musi dzwonić do swojej matki, by poinformować ją, że się spóźni. Robbie Baldwin, który wraz z Vancem Astrovikiem i panią Alexander ułożył treść zasad dla młodego Novy, zauważa, że kobieta nie prosi o wiele. Następnie zaczyna czytać pełną treść "kontraktu", słysząc jednak, że zakłada on jego wstąpienie do New Warriors, chłopak protestuje, przypominając, że kiedy został zaproszony przez Thora do Avengers, matka odmówiła. Każe starszym herosom się wynosić, wtedy jednak Eva ujawnia, że pozwoliła im przenocować.

Tej nocy śpiący na materacu Sam słyszy pukanie w okno, a po drugiej stronie odkrywa Carrie, która prosi go o słowo na osobności. Gdy są już w szopie jego ojca, dziewczyna wyjawia, że wie, że Sam jest Novą, widziała go już bowiem dwukrotnie. Chłopak stwierdza więc, że nawet, gdyby był herosem, musiałby chronić swą sekretną tożsamość, którą mógłby się podzielić tylko z najbardziej zaufanymi ludźmi. Słysząc to, dziewczyna wybucha i zauważywszy, że przez lata utrzymywała w tajemnicy fakt, że chłopak pomaga swojemu ojcu w jego pracy, odchodzi, nim Sam zdąży jej pokazać swój hełm. Na miejscu zjawia się tymczasem pani Alexander, która, słysząc, że jej syn chciał ujawnić swoje moce koleżance, przypomina, że musi zacząć myśleć nad tym, co robi. Nie mogąc dojść do słowa, Sam zakłada hełm i odlatuje, stwierdzając, że nikt nie chce go słuchać. Wpada jednak na pewien pomysł i leci na Księżyc, gdzie zwierza się Watcherowi ze swoich problemów. Zauważa, że skoro walczy z galaktycznymi zagrożeniami, powinien działać u boku herosów na podobnym poziomie, a wtedy Uatu pokazuje mu wizję starego Novy – Richa Ridera – walczącego ze Star Thiefem krótko po założeniu New Warriors [patrz New Warriors #5-6 – przyp. S_O], Annihilusem podczas jego ataku na główny Wszechświat [patrz Annihilation #6] i Phalanx podczas ich wojny z Kree [patrz Annihilation: Conquest]. Następnym obrazem jest jednak atak Avengers i sprzymierzonych herosów na dzierżącego Infinity Gauntlet Thanosa [patrz Infinity Gauntlet #4]. Sam odkrywa, że Rich znajdował się wtedy na tyłach, nie będąc pewnym, co zrobić, i pyta, po co miałby być on w grupie, która go nie potrzebuje. Po chwili dociera do niego to, co powiedział, leci więc z powrotem do domu, gdzie zastaje Vance'a i Robbiego gotowych do odjazdu. Oświadcza, że podpisze "kontrakt", a gdy New Warriors odjeżdżają, wyjaśnia matce, że Watcher pomógł mu zrozumieć, że powinien pomagać herosom, którzy są wyśmiewani przez innych – tak, jak on sam. Eva jest z niego dumna, nadal jednak daje mu szlaban za ucieczkę w środku nocy.


"Adventure Time"

Postacie:
* Nova
* Eva Alexander, dyrektor Philbin

W Carefree w Arizonie dyrektor Philbin odwiedza dom Alexandrów, a widząc go, Eva domyśla się, że jej syna nie ma w szkole. Pedagog dodaje, że chłopak stoi przed groźbą powtarzania roku. Zdaje sobie sprawę z tego, że jest on inteligentnym i głodnym wiedzy młodzieńcem – wypożyczył na przykład z biblioteki książkę o alfabecie Morse'a, której nikt nie ruszył od lat – musi jednak zastanowić się nad swoimi priorytetami. Gdy kobieta zapewnia, że się tym zajmie, dyrektor dodaje jeszcze, że w przyszłym miesiącu skończy się zasiłek przyznany jej mężowi.

Tymczasem gdzieś w przestrzeni kosmicznej Nova zwalcza atak podobnych do orek kosmitów na statek. Wykorzystuje alfabet Morse'a, by skontaktować się z kapitanem pojazdu, a choć popełnia kilka pomyłek, dowódca domyśla się, o co mu chodzi i uwalnia zmagazynowaną plazmę. Nova podpala ją, w ten sposób uszkadzając pojazd napastników na tyle, by zmusić ich do ucieczki, po czym wlatuje do statku. Tam kapitan dziękuje za pomoc, ujawnia jednak, że części agresorów udało się dostać na pokład, Sam – już spóźniony do szkoły – postanawia więc zostać na miejscu i pomóc. Niedługo później wraca do domu, na orbicie zaczyna jednak widzieć plamy przed oczami i zderza się z ziemią. Gdy po zdjęciu hełmu plamy nadal nie znikają, dochodzi do wniosku, że oślepł.


"A Sneak Peak at Nova #1000!"

Postacie:
* Nova
* Eva Alexander, Jesse Alexander

[Uwaga: to humorystyczna historyjka osadzona jakieś 900 numerów w przyszłości – przyp. S_O]

Sam przybywa z powrotem na Ziemię po swojej tysięcznej przygodzie w kosmosie, prezentując synowi, Jessemu, piniatę w kształcie Thanosa. Młodzieniec rozbija ją, po czym uderza własnego ojca i kradnie jego hełm, wyruszając na własne przygody.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #10 Nova vol. 5 #10 Nova vol. 5 #10 Nova vol. 5 #10 Nova vol. 5 #10 Nova vol. 5 #10 Nova vol. 5 #10 Nova vol. 5 #10 Nova vol. 5 #10 Nova vol. 5 #10 Nova vol. 5 #10 Nova vol. 5 #10 Nova vol. 5 #10 Nova vol. 5 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.