Avalon » Serie komiksowe » Thor: God of Thunder » Thor: God of Thunder #15

Thor: God of Thunder #15

Thor: God of Thunder #15

"The Accursed" - part 3: "Bury my Heart in Jotunheim"

Postacie
Zapowiedź

• Polowanie na Malekitha trwa!
• Thor i jego kompani ścigają Malekitha po Dziewięciu Królestwach.
• Kiedy jeden z nich zginie, czy w wojnę zostaną wciągnięte wszystkie światy?

Cytat

Oggy: "I wasn't... done listening yet."

Streszczenie

Alfhiem. Thor dopada do dwóch uciekających Mrocznych Elfów. Podczas, gdy jeden z nich, unieruchomiony pod młotem, zostaje do rozpęku napchany owocami przez okoliczne wróżki, drugi zostaje zgnieciony pod kopytami Toothgnashera. Waziria tymczasem powala kolejnego Mrocznego Elfa, po czym dwójka wraca do osady, w której ukrywali się uchodźcy ze Svartalfheimu. Tam Thor musi powstrzymać Uda przed zabiciem jednego z Mrocznych Elfów nie stojących po stronie Malekitha, Troll stwierdza więc, że Liga Światów jest żartem i że powinni byli wybić całą ich rasę. Thor stwierdza, że ma on, po części, rację, pyta więc sir Ivory'ego o drogę do najbliższej tawerny.

Tego wieczora Thor i Oggy, ku uciesze reszty drużyny, próbują zapić się nawzajem pod stół. W końcu olbrzym pada nieprzytomny, a Thor zamawia po jeszcze jednej kolejce dla swoich kompanów, samemu wychodząc na zewnątrz. Tam wspomina swego ojca – wielkiego i o grzmiącym głosie. Przyznaje, że od kiedy pamięta, zawsze się go obawiał i że z czasem po prostu nauczył się to lepiej ukrywać. Jednocześnie wie jednak, że był on gotów poruszyć niebo i ziemię dla swych synów. Od Odyna nauczył się dowodzenia. Od Freyji, matki, która go wychowała i która potrafiła przekonać jego i jego brata do pogodzenia się, nauczył się miłosierdzia. Od Lokiego nauczył się siły manipulacji. A od swego rozmówcy nauczył się wszystkiego, co wie o walce i byciu herosem. Teraz czuje jednak, że żadna z tych lekcji nie jest wystarczająca do tego, co go czeka. Pyta, co sądzi jego przyjaciel, a Mjolnir wywołuje jedynie grom. W tym stanie Thora odnajduje Waziria, która nie rozumie, czemu przerwali poszukiwania Malekitha dla popijawy. Bóg gromów każe jej więc spojrzeć na ich kompanów – zauważa, że po raz pierwszy od powstania drużyny jej członkowie nie rzucają się sobie do gardeł. Być może gdy wytrzeźwieją, wszystko wróci do normy, być może jednak coś się zmieni. Elfka zmienia więc temat i pyta o wieści od jej ludu, Thor przyznaje więc, że Mroczne Elfy boją się prosić o ich pomoc – za każdym razem bowiem Malekith odnajduje ich pierwszy. Kobieta zauważa jednak, że bóg się czegoś boi i domyśla się, że wie on, gdzie przyjdzie im się udać. Ten potwierdza, po czym zauważa, że to ona drży, a gdy ta stwierdza, że alkohol nie działa na nią tak, jak na innych, Thor odpiera, że dla niej miał inny plan, po czym obejmuje ją i całuje. Z daleka obserwuje to podszywający się pod służącą Malekith, zastanawiając się, gdzie mogliby się ukryć jego pobratymcy.

Trzy dni później, Jotunheim. Na swoich terenach Górskie Olbrzymy odnajdują ukrywające się w ich chatach Mroczne Elfy, a po chwili rodaków atakuje Malekith i jego Dziki Gon. Na tego jednak z kolei rzuca się Thor i Liga Światów, a Waziria rzuca czar uniemożliwiający łotrom teleportację. Olbrzymy uznają to za ciekawe widowisko, zamierzając zabić zwycięzcę. Jedynym gigantem biorącym udział w walce jest Oggy, tego jednak na cel obiera sam Malekith, który wskakuje mu do gardła. Słysząc krzyk kompana, Liga dopada do leżącego Oggy'ego, który stwierdza jedynie, że jeszcze nie skończył słuchać. W następnej chwili przez jego czaszkę przebija się Malekith, Thor gotuje się więc do ataku. Ivory zauważa jednak, że nie znajdują się już w dziedzinach Górskich Olbrzymów, a wtedy Scumtongue zaczyna dąć w róg, przyzywając nowych sojuszników Malekitha – Lodowe Olbrzymy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thor: God of Thunder #15 Thor: God of Thunder #15 Thor: God of Thunder #15 Thor: God of Thunder #15 Thor: God of Thunder #15 Thor: God of Thunder #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.