Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #13

Captain America vol. 7 #13

Postacie
Zapowiedź

• Captain America vs. Nuke - stawką jest przyszłość narodu!
• Iron Nail powstaje! Nie możecie tego przegapić.

Streszczenie

Rok 1969, Hub. Nick Fury i Dum Dum Dugan przesłuchują agenta Rana Shena, który dwa lata wcześniej został wysłany, by zinfiltrować Komunistyczną Partię Chin Mao Zedonga, zerwał jednak kontakt z agencją. Agent stwierdza, że nie mógł ryzykować, że Przewodniczący go wykryje, Nick jednak zauważa, że w zeszłym tygodniu Mao pozbawił go stołka po tym, jak Shen sprzeciwił się jego rozkazom. Dugan sugeruje, że infiltrator dał się przekonać komunistycznej propagandzie, Fury oświadcza więc, że sytuacja wygląda jeszcze gorzej – założył własną partię i organizację bojową, Shaolin Scientist Squad. Nie zdając sobie sprawy z tego, że są podsłuchiwani przez Winter Soldiera, pytają, czemu Shen miałby wracać do bazy, ten więc sugeruje, że chciał zostać schwytany.  Oświadcza, że obiecał coś przyjacielowi, po czym uwalnia ze swojej piersi kolce połączone z jego ciałem, które wysysają z ich obu Infinity Formulę, postarzając ich w kilka chwil. Oświadcza jednak, że efekty ataku będą tymczasowe, chce bowiem, by dyrektor S.H.I.E.L.D. dożył, by zobaczyć jego rewolucję. Następnie skanuje oko Fury'ego i udaje się korytarzami bazy do gigantycznych wrót, ukrytych w podziemiach. Nim jednak je otworzy, staje przed nim Winter Soldier, którego zadaniem jest jego zlikwidowanie. Unika ataku kolcami i szybko powala Shena, wtedy jednak na miejscu zjawiają się agenci S.H.I.E.L.D., obaj więc znikają. Spoglądając na wrota, oznaczone napisem "Weapon Minus", Nick stwierdza, że cokolwiek planował Shen, nie było to dla nich przyjemne.

Teraz. W mieszkaniu Rogersa Falcon nie może uwierzyć, że Steve zniszczył wszystkie swoje pamiątki, Jet Black stwierdza więc, że zrobił to, by uwolnić się od przeszłości. Wtedy z herosem kontaktuje się Maria Hill, stwierdzając, że potrzebują Captaina. Sam stwierdza, że Steve potrzebuje czasu, by pozbierać się po tym, co przeżył, dyrektor S.H.I.E.L.D. informuje go więc o ataku Nuke'a na Nrosvekistan. Dodaje, że agencja uniemożliwiła wyciek informacji, by jednak nie wywołać kontrowersji na arenie międzynarodowej, muszą schwytać Nuke'a – a tym, który musi to zrobić, jest Captain America.

Nrosvekistan. Reporterka Samantha Chan nagrywa z ukrycia kolejny atak Nuke'a, wtedy jednak na miejscu zjawia się Captain America, powalając przeciwnika. Ten jednak podnosi się, oświadczając, że ma swoje rozkazy, a Cap uniemożliwia mu ich wykonanie, po czym powala tak Steve'a, jak i Falcona. Następnie chwyta swój karabin i rusza tropem nrosvekistańskich żołnierzy. Odnajduje w jednym z budynków i otwiera do nich ogień, po czym zaczyna podążać za ostatnimi na dach. Tam ciska w nich granatami, a gdy Cap osłania ich przed jednym z nich, Redwing chwyta drugi i zrzuca go z powrotem na Nuke'a. Gdy jednak Rogers każe żołnierzom uciekać, Nuke powstaje, stwierdzając, że ucieczka nie ma sensu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #13 Captain America vol. 7 #13 Captain America vol. 7 #13 Captain America vol. 7 #13 Captain America vol. 7 #13 Captain America vol. 7 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.