Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts vol. 2 » Thunderbolts vol. 2 #18

Thunderbolts vol. 2 #18

Postacie
Zapowiedź

• Gangsterzy, obcy, złamane obietnice, a teraz... to?!
• Thunderbolts nie mogli mieć większego pecha.

Streszczenie

Gdy rodzina Nobili przygląda się swoim odmienionym ciałom, Joey zaczyna korzystać ze swoich mocy, by "malować" wzory energii w powietrzu. Nagle zostaje postrzelony przez jednego z gangsterów, biorącego go za kosmitę, a wściekły Gordo rzuca się na niego i zabija. Upewniwszy się, że jego drugi syn posiadł supersiłę, postanawia odpłacić się światkowi przestępczemu za wszystkie cierpienia ich rodziny. Grupa Punishera tymczasem stoi na górze trupów, gdy jednak Frank postanawia odnaleźć rodzinę Paguro, Flash stwierdza, że zdążyli oni uciec. Ujawnia jednak, że posłał w ich stronę kawałek swojego symbiotu, a dzięki temu będzie w stanie ich wytropić.

Mercy niszczy flagowy statek kosmitów, a wtedy jej uwagę zwraca na siebie Red Hulk. Prosi ją o zniszczenie innych statków kosmicznych, pozostawiając Ziemian w spokoju, kobieta jednak odpiera, że nie obchodzi ją, jaką "skórę" nosi dusza. Ross przypomina więc jej, że wywiązał się ze swojej umowy i dodaje, że może jej zapewnić jeszcze większy strumień dusz do "wyzwolenia", jeśli pomoże w ocaleniu miasta. Mercy, po krótkim namyśle, zgadza się i atakuje kosmitów.

Deadpool w końcu próbuje swej wymarzonej pizzy, okazuje się ona jednak nie tak dobra, jak pamiętał. Gdy zastanawia się, czemu tak bardzo zależało mu na dotarciu o tego miejsca, na miejsce trafiają jego właściciele – Paguro, których zdjęcia wiszą na ścianie. Rozpoznając ich, Wade wyciąga broń i szybko zabija całą trójkę.

Stojąc pośród ciał gangsterów, Carmen Nobili sięga po broń jednego z nich i,stwierdzając, że widział, jak teraz wygląda i zdając sobie sprawę z tego, że nigdy nie będzie w stanie wrócić do "normalnego" życia, strzela sobie w głowę. Opłakujący go Gordo nagle słyszy czyjś głos – jak się okazuje, na jego ciele pojawiły się twarze jego przodków, wzywające go do uczynienia ich nazwiska czymś budzącym strach. Przypominają też, czyją winą była cała ta sytuacja – Punishera.

Castle i pozostali docierają do pizzerii, odkrywając, że Deadpool wykonał już ich misję. Frank nie może uwierzyć, że Wade'owi się tak poszczęściło, uznaje jednak, że śmierć to śmierć. Jakiś czas później do furgonetki docierają Red Hulk i Red Leader. Ross oświadcza, że ich łódź podwodna została zniszczona, muszą udać się więc gdzie indziej. Podróż będzie trwała jednak szesnaście godzin, Deadpool prosi więc, by ktoś go zastrzelił – co Frank czyni bez zastanowienia.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thunderbolts vol. 2 #18 Thunderbolts vol. 2 #18 Thunderbolts vol. 2 #18 Thunderbolts vol. 2 #18 Thunderbolts vol. 2 #18 Thunderbolts vol. 2 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.