Avalon » Serie komiksowe » Infinity: The Hunt » Infinity: The Hunt #4

Infinity: The Hunt #4

Postacie
Zapowiedź

• Nastolatki Marvela vs. siły Thanosa!
• Nasiona na kolejny event Marvela zostają zasiane.

Streszczenie

Wewnątrz żołądka gigantycznego wieloryba – który okazuje się być telepatyczny – uczniowie super-szkół dowiadują się, że jego "właścicielka", Whalesong, jest pół-Atlantydką, która w dzieciństwie prawie utonęła podczas katastrofy morskiej, dopóki stwór, zwany przez nią Leviathanem, nie uratował jej. Od tamtej pory żyją w symbiozie. Monstrum pokazuje też zebranym wizje niedawnej przeszłości – w tym sceny zniszczenia Atlantydy przez siły Wakandy. Afrykańscy studenci protestują, pozostali jednak stwierdzają, że wieloryb i jego właścicielka nie mają powodów, by kłamać. Quentin tymczasem oznajmia, że najeźdźcy zniknęli i proponuje powrót na powierzchnię. Tam znajdują nadal, choć ledwo, żywego kosmitę, od którego Quire dowiaduje się, że następnym celem armii Thanosa jest Wakanda. Uczniowie postanawiają coś z tym zrobić, Demona więc przygotowuje zaklęcie teleportacyjne.

W Wakandzie królowa Shuri zwalcza niekończące się siły wroga, gdy nagle na niebie pojawia się Leviathan. Studenci super-szkół wkraczają do akcji i udaje im się zmusić najeźdźców do odwrotu – przynajmniej tak się wydaje. Po chwili bowiem ląduje przed nimi gigantyczne monstrum, które szybko powala Leviathana. Następnie udaje się w stronę miasta, po chwili jednak uzyskuje nowe rozkazy, które z jego umysłu odczytuje Quentin – ma za zadanie zniszczyć wszystkich młodych nadludzi. Black Panther nie zamierza na to pozwolić i wraz z pozostałymi na nogach żołnierzami przygotowuje się do walki z potworem, Gang oblicza jednak, że królowa nie będzie miała szans. Dodaje, że z ich pomocą istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że uda im się zwyciężyć, stwierdza jednak, że będą musieli jednocześnie uderzyć w słabe punkty potwora. Proponuje więc, by Quentin telepatycznie koordynował pozostałych i wysyła ich do ataku. Dzięki współpracy udaje im się wprowadzić monstrum w pułapkę, z której Demona teleportuje go wysoko w powietrze – a upadek zabija go. Gdy opada kurz, Shuri dziękuje młodzieży za pomoc i obiecuje Whalesong, że pomogą przywrócić jej "towarzysza" do zdrowia.

Jakiś czas później. Po odparciu inwazji uczniowie super-szkół pomagają w odbudowie Nowego Jorku.

Autor: S_O

Galeria numeru

Infinity: The Hunt #4 Infinity: The Hunt #4 Infinity: The Hunt #4 Infinity: The Hunt #4 Infinity: The Hunt #4 Infinity: The Hunt #4 Infinity: The Hunt #4 Infinity: The Hunt #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.