Avalon » Serie komiksowe » Infinity Heist » Infinity Heist #4

Infinity Heist #4

Postacie
Zapowiedź

• Skok stulecia właśnie się skomplikował.
• Nowe działania Blizzarda stawiają zespół w kłopotliwej sytuacji, podczas gdy tożsamość Titanium Mana nie mieści się w głowie.

Streszczenie

Blizzard budzi się, uwięziony, na okręcie Captaina Atlasa, który sam dyskutuje ze Spymasterem na temat losu ich więźniów – którzy, zgodnie z planem, mieli zostać pokonani przez herosów i uznani za jedynych winnych włamania i kradzieży. Podczas, gdy schwytani zastanawiają się, jak dostać się do swojego sprzętu, zamkniętego w innym polu siłowym, Spymaster i Att-Lass decydują się ich stracić. Wtedy jednak Unicorn zaczyna histeryzować, jako, że jego "trzecie oko", zasłonięte, nic nie widzi. W końcu energia rozsadza osłonę wokół trzeciego oka, a co gorsza statek staje się celem zdalnie sterowanej zbroi Iron Mana. To odwraca uwagę Spymastera i Atlasa wystarczająco długo, by Unicorn zdołał uwolnić pozostałych i pomóc im w dostaniu się do ich sprzętu. Łotrzy łączą siły z Iron Manem przeciwko uzbrojonym w jego pancerze żołnierzom Kree i Spymasterowi, który położył łapy na Hulkbusterze. Choć pozostałym udaje się utrzymać inne pancerze na dystans, Spymaster bezlitośnie okłada Blizzarda i Whiplasha – przynajmniej dopóki jego zbroja nie zaczyna iskrzyć. Wtedy Gill domyśla się, jakie moce zyskał po Terrigenezie: ładowanie sprzętów elektrycznych, nawet poza ich limity. Tak też robi z Hulkbusterem, który po chwili eksploduje. Powala też pozostałe zbroje, za bardzo jednak forsuje tym swoje moce i, nieuważnie stąpając przy wrotach hangaru, wypada na zewnątrz. Iron Man wylatuje na zewnątrz i go chwyta, gdy są już jednak bezpieczni, Gill zamraża siebie i zbroję Starka, pozwalając pozostałym na ucieczkę.

Wkrótce później. Na pokładzie Quinjeta Blizzard próbuje wytłumaczyć Iron Manowi, że nie chciał brać udziału w skoku i że próbował wykorzystać swoją przemianę, by rozpocząć nowe życie. Ku jego zaskoczeniu, Stark właśnie to mu proponuje – nie zabiera go bowiem do więzienia, lecz na Attilan, gdzie witają go Inhumans. Po chwili do przyjaciela dzwoni Whirlwind – jak się okazuje, Whiplashowi udało się wykraść jeden z pancerzy z pokładu statku i sprzedał go Taskmasterowi, po czym, wykupiwszy plażę w pewnej bananowej republice, zaprosił tam resztę zespołu. Co więcej, Dave i Amanda postanowili rozpocząć swój związek na nowo. Gdy rozmowa się kończy, Donald Gill stwierdza, że po raz pierwszy od dłuższego czasu czuje się szczęśliwy.

Tymczasem, w więzieniu S.H.I.E.L.D. Strażnicy patrzą na uśpionego Gilla – któremu zostały zaszczepione szczęśliwe myśli – nie mogąc znieść faktu, że więzień cały czas się uśmiecha.

Autor: S_O

Galeria numeru

Infinity Heist #4 Infinity Heist #4 Infinity Heist #4 Infinity Heist #4 Infinity Heist #4 Infinity Heist #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.